Nagl a Tonus vyhráli kvalifikaci v Lokti

Česká motokrossová Grand Prix měla dnes na programu kvalifikační závody obou kubatur a jejími vítězi se stali celkem překvapivě Švýcar Arnaud Tonus v MX2 a Němec Max Nagl v kubatuře MX1.

Švýcar Arnaud Tonus na Yamaze vyhrál hodně překvapivě kvalifikační závod MX2 a do obou dvou nedělních závodů tak odstartuje z Pole-Position. Tvrdého podkladu loketské tratě využil Francouz Valentin Teillet se Suzuki a skončil druhý, následován svým krajanem Gautierem Paulinem, který vyhrál tvrdý souboj s Kenem Roczenem a Tommy Searlem, kteří tak doplnili Top-5 a hned za nimi skončil druhý v tabulce šampionátu Jeffrey Herlings. Náš jediný zástupce v této kubatuře Petr Smítka obsadil v kvalifikaci 19. místo.
MX2 - kvalifikace: 1. Arnaud Tonus (SUI, Yamaha), 24:00.037; 2. Valentin Teillet (FRA, Suzuki), +1.873; 3. Gautier Paulin (FRA, Yamaha), +3.192; 4. Ken Roczen (GER, KTM), +5.763; 5. Tommy Searle (GBR, Kawasaki), +8.669; 6. Jeffrey Herlings (NED, KTM), +16.541; 7. Christophe Charlier (FRA, Yamaha), +18.585; 8. Jeremy van Horebeek (BEL, KTM), +19.370; 9. Joel Roelants (BEL, KTM), +21.937; 10. Max Anstie (GBR, Kawasaki), +37.989.

V kubatuře MX1 se po vítězném Holeshotu dostal do čela Max Nagl s KTM a už si ho nenechal vzít. Jeho týmový kolega a vedoucí jezdec šampionátu Antonio Cairoli měl hodně špatný start a nakonec se probojoval na místo deváté. Belgičan Clement Desalle se Suzuki v samém závěru překonal na druhém místě jistě jedoucího Goncalvese a odsunul ho na místo třetí. S továrním motocyklem Suzuki startující Kevin Strijbos dojel čtvrtý a Top-5 dokompletoval Francouz Steven Frossard. Čech Patrik Liška skončil v kvalifikaci jako 28.
MX1 - kvalifikace: 1. Maximilian Nagl (GER, KTM), 24:43.486; 2. Clement Desalle (BEL, Suzuki), +5.770; 3. Rui Goncalves (POR, Honda), +6.767; 4. Kevin Strijbos (BEL, Suzuki), +8.547; 5. Steven Frossard (FRA, Yamaha), +18.002; 6. Xavier Boog (FRA, Kawasaki), +21.073; 7. Christophe Pourcel (FRA, Kawasaki), +23.436; 8. Davide Guarneri (ITA, Kawasaki), +35.193; 9. Antonio Cairoli (ITA, KTM), +35.988; 10. Shaun Simpson (GBR, Honda), +42.251;