MS MX Španělsko

Při Grand Prix Španělska si opět jedci sáhli až na dno svých sil. Po Holandsku, kdy nepanovaly zrovna ideální podmínky, přišel na řadu druhý podnik Mistrovství světa motokrosu MX1 a MX2. Jižanská španělská půda byla předpokladem tepla a pěkně prohřáté trati. Omyl, úplný opak byl pravdou! Stav, do kterého se trať přes noc ze soboty na neděli za hustého deště dostala, už dlouho tento šampionát nepamatuje.

Závody MX1 a MX2 spíše připomínaly bahenní koupel a právě toto byl důvod, proč byla druhá rozjížďka MX1 zrušena. V té první si pro plný počet bodů za první místo dojel Steve Ramon na Suzuki. Za ním dobrodil svou Yamahu po brzkém pádu Philippaerts a třetí místo vybojoval De Dycker, který se také nevyhnul dvoum pádům. Celkové prvenství MX2 si ze Španělska odváží Ital Guarneri za třetí a první místo v rozjížďkách. Druhé patří také italskému jezdci Monnimu a třetí Swordovi z Anglie. Náš tým Delta-Racing nevyšel ani tentokráte z bojů naprázdno. Ve druhé rozjížďce třídy MX2 si Josef Kulhavý dojel pro své 2 první letošní body.