O víkendu startuje v Pacově sezona Buksa/Ados motokros 2016

Po zimním spánku se motokrosaři vrátí v neděli 1. května zpět za řídítka. Čeká na ně úvodní podnik seriálu Buksa/Ados motokros 2016 na krásné trati v Pacově. Právě Pacov je závodištěm, kde se v minulosti odehrály legendární bitvy, vítězství i pády. Je to závod, na který se každý těší a pořadatelé nám každoročně dokazují, že umí závody udělat ještě lépe.

O víkendu startuje v Pacově sezona Buksa/Ados motokros 2016

Kapitoly článku

Letos společně zažijeme prodlouženou sezónu, která nově čítá sedm závodů. Z kalendáře vypadl závod družstev a nahradil se závodem jednotlivců. Drobná změna je i v systému závodů, kde se Ženám zkrátila doba rozjížďky z 20 minut na 15 minut + 2 kola.

Pacovská trať má také drobnou inovaci a to v podobě nového skoku a zpevněné cesty z depa ke startu. Na závodech bude několik doprovodných akcí, jako půjčovna Seagwayů, koloběžek a zábavu budou mít i ty nejmenší. Za vstup dáte 150 Kč a děti do 10-ti let jdou zdarma.

Kdo to bude letos?

V loňské sezóně se stal mistrem republiky třídy MX1 už počtvrté Jihočech Martin Michek. Michkova cesta k loňské obhajobě ale vůbec nebyla jednoduchá, vypracoval se mu nový konkurent - Marek Sukup. Ten jel na „velké“ čtyřistapadesátce teprve první sezónu a svůj premiérový závod proměnil hned ve vítězství. Dokonce dva podniky vozil červenou tabulku lídra šampionátu, ale nakonec přišly Sukupovy chyby a Michek si zisk titulu ohlídal. Martin Michek má tedy možnost letos získat již třetí titul v řadě a pátý celkově. Ve spanilé jízdě mu bude chtít zabránit konkurence, která se mu každým rokem víc a víc přibližuje.

Určitě se letos můžeme těšit na pestrou paletu jmen na stupních vítězů. Kromě již dvou zmiňovaných se na bedně letos určitě ukáže francouzský rychlík Florent Richier, kterému se loni nevyhnula zranění a v šampionátu skončil na 6. místě. Letos má však k titulu dál, jelikož ho v Pacově na startu neuvidíme. Nejednou se na bedně jistě ukáže i Jaromír Romančík, který na sobě tvrdě pracuje a kromě motokrosu jede velmi rychle i na enduru, kde si letos z mistrovství Evropy již odvezl několik pohárů. Po ošklivé zlomenině předloktí z loňského Pacova se vrací František Smola. Tomu bohužel léčba nešla podle předpokladů a Smola stále není na 100% zdravý. Podstoupil sérii vyšetření a jeho start ještě není jistý. 100% zpátky je už Petr Smítka a Vašek Kovář. Kovář se po zlomenině páteře vrátil rovnou na „velkou“ motorku a comeback to bude ve velkém stylu. Minulý víkend na závodech ADAC v Německu ukázal formu 15. místem, hned za Járou Romančíkem, takže rozhodně sledujte stroj KTM číslo 101.

Ve Veteránech loni nenašel přemožitele Martin Žerava a vypadá to, že letos jeho největší konkurent Jindra Hrabica už nejspíš nebude startovat. O druhé místo se popere tedy 115 dalších jezdců, kteří mají zaregistrované číslo. Avšak i mezi nimi se najdou velká jména a na stupních určitě uslyšíme jména jako Roman Skalka, Ladislav Mikas nebo Michal Kynčl.

Holky to měly s Lucií Simonovou loni těžké, protože třídě naprosto kralovala, ale letos jim kvůli ukončení kariéry coby rivalka odpadne. Největší kandidátkou na titul je tedy Jana Antošová, která Simonovou celou sezónu naháněla. Fazónu letos má i Barbora Laňková, což dokázala na krajském přeboru ve Vranově, kde Antošovou předjela. Tvrdě pracuje i Kristýna Vítková, aby získala potřebnou rychlost na přední příčky.

Buksa/Ados motokros 2016 - Kalendář 2016:

01.05. - Pacov
05.06. - Kramolín
10.07. - Petrovice u Karviné
07.08. - Kaplice
04.09. - Vranov u Brna
18.09. - Opatov
02.10. - Loket nad Ohří

POKRAČOVAT V DALŠÍ KAPITOLE

Kapitoly článku

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist