Ondřej Vostatek vyhrál další závody ADAC Mini Bike Cupu

V sobotu 9. května 2015 se český jezdec Ondřej Vostatek postavil podruhé v letošní sezóně na start závodů ADAC Mini Bike Cup. Tentokrát to bylo na trati u Wittgenbornu, kde se také podruhé mohl radovat z dalšího vítězství v německém šampionátu a úspěšně tak navázal na vítězství z předchozího závodního víkendu.

Ondřej Vostatek vyhrál další závody ADAC Mini Bike Cupu
Tým Compos Racing vyrazil na cestu už ve čtvrtek 7. května, aby mohl nastoupit do pátečního tréninku. Trať ve Wittegenbornu je velice technicky náročná, úzká a za mokrých podmínek na předepsaných suchých pneumatikách velmi špatně sjízdná. Ondřej si však vedl stejně dobře jako předminulý víkend a svými časy jednoznačně převyšoval své soupeře. Následkem zvýšené vlhkosti na trati řada jezdců havarovala, ale vše se naštěstí obešlo bez zranění a všichni v pořádku nastoupili do kvalifikace a závodů.
Přestože Ondřej vynechal sobotní „warm up“, zajel obě kvalifikace s nejlepšími časy a získal tak druhé pole position sezóny. V prvním závodě Ondra dobře odstartoval, stejně jako druhý Slovák Michal Búlik. Společně najížděli do první zatáčky, ale na výjezdu se Ondřej dostal na první pozici a ujal se vedení, které s náskokem udržel až do cíle.

Start do druhého závodu tentokrát nebyl ideální a Ondřej se zařadil na druhou pozici. Ve třetí zatáčce však úspěšně zaútočil a dostal se do čela závodu. Poté si postupně vybudoval dostatečně velký náskok a první příčku s přehledem kontroloval až do cíle druhého klání.
Český závodník Ondřej Vostatek vyhrál v obou závodech s náskokem kolem šesti sekund před druhým v pořadí Michalem Búlikem a třetím Holanďanem Rickem Dunnikem, čímž si upevnil pozici lídra šampionátu.

„Byly to skvělé závody. Všechno fungovalo výborně a já si mohl dojet pro vítězství v obou závodech,“ uvedl Ondřej Vostatek. „Ze začátku jsem musel trochu bojovat s Miškem, ale pak už jsem mu ujel a nedal žádnou šanci.“

„Jsme kamarádi a závodili jsme spolu už na minibiku, takže to bylo fajn a užili jsme si to. Byl jsem také zvědavý na hostování nejlepšího jezdce z Holandska, ale tentokrát jsem byl prostě rychlejší. Těším na další závody a doufám, že se mi bude i nadále dařit.“

.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 2x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist