Czech Classic Trial

Velice rádi bychom oživili kategorii Classic v České republice. Spousta z vás jezdila trial v minulosti a dnes by ráda oprášila své staré stroje a zavzpomínala na staré časy. Nebo se vám trial vždycky líbil, ale neměli jste dostatek času a peněz, ale teď v pokročilejším věku je všechno jinak.

Czech Classic Trial
Co je kategorie Classic Trial?

Jedná se o vloženou kategorii do závodů v rámci MMČR. Po různém experimentování a zkouškách bude zvolena trať „Děti“, která bude v několika bodech lehce ztížena. Trať „Děti“ byla zvolena proto, aby se mohl svézt každý. Přeci jenom váhy strojů z 80.let, neumožňují moderní pojetí trialu, bereme také v potaz i věk závodníků a také jedinečnost, dnes již starých strojů, které si nikdo nechce rozbít.

Na čem se jede?

Kategorie Classic je ve světě, zvláště pak v Anglii, velice rozšířená. Běžně se jí účastní až stovka závodníků. Motocykly ve světě jsou rozděleny do několika kategorií, dle roků výroby motocyklů. To u nás nebude možné. Abychom ale alespoň dodrželi základy pravidel v Evropě, je nutné, aby motocykl měl vzduchem chlazený motor, bubnové brzdy a dvě zadní pružiny / v prvním roce bude tolerována centrální pružící jednotka a kotoučová brzda vepředu/. Motorka bude muset mít zakrytou zadní rozetu a trhačku na přerušení zapalování.

V případě jakýchkoliv dotazů se můžete obrátit na Vladimíra Havelku, tel. 776003089, email ml430@seznam.cz.

Kolik co stojí?

Motorku dnes pořídíte v dobrém stavu kolem třiceti až čtyřiceti tisíc. Samozřejmě ji lze pořídit i lehce přes dvacet tisíc. Nejběžnější jsou značky jako Montesa, Fantic, Beta, GasGas, SWM, Bultaco, Italjet. Ideální je koupit si motorku v zahraničí např. v Itálii, Německu, Španělsku nebo v Anglii. Když motocykl nebude mít TP a SPZ, je nutné provézt testaci a vystavit sportovní průkaz / kontaktní osoba je p. Kohout/. Cena je 1000 Kč. Je nutné mít zaplacené povinné ručení, cena je okolo 250 Kč. Poté je motocykl připraven na závody. Na tyto závody není nutná licence závodníka. Závodník podepíše, že závodí na svoji zodpovědnost a může startovat. Startovné je 500 Kč za jeden závod. Bodování, délka závodu a vše další je stejné jako u kategorie „Hobby“.

Těšíme se na vás v trialové sezoně 2015.

Tak neváhejte! Máte celou zimu na přípravu. Na jaře na Classic Trial Czech nashledanou.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist