To pravé cross country v Božeticích

Již po třetí se 4.dubna sešlo téměř 190 jezdců ITP Essox Cupu, tentokrát v Motokrosovém areálu v Božeticích u Milevska. Jestliže v předchozích dvou závodech na tratích dominovaly spíše motokrosové úseky, v Božeticích většina tratě vedla skrz lesy, které nabídly řadu těžkých přírodních překážek. Diváci ale nebyli ochuzeni ani o atraktivní skoky, a jezdci si zase pochvalovali lesní pasáže a část tratě na louce, kde se dobře předjíždělo a jezdci si mohli dopřát relativní odpočinek od náročného terénu.

To pravé cross country v Božeticích

Moto hobby

V kategorii Moto Hobby se na start postavilo 67 jezdců. Tento závod byl velmi vyrovnaný, o první místo si to rozdali Honza Hejda (Hejdamoto) a Marek Dolejš (Verva Racing Team). V cíli byl tím šťastnějším Honza, Marek obsadil stříbrnou příčku a třetí se ztrátou více jak dvou minut skončil Milan Kotrč. Nejdramatičtější souboj této kategorie předvedli Martin Obst z Verva Racing Teamu a Jiří Ruml. Byl to boj o čtvrté místo, o kterém rozhodlo pouhých pět desetin vteřiny ve prospěch borce Verva Racing Teamu. I v této kategorii jsme měli zástupce něžného pohlaví. Byla jím Monika Orlová z teamu Enduro Tábor, která měla na vítězu ztrátu tří kol a dokázala porazit dalších šest chlápků ze startovního pole.
Velmi vyrovnané je průběžné pořadí této kategorie, rozdíl mezi prvním a čtvrtým jezdcem je pouhých pět bodů. Honza Hejda (47 bodů) díky vítězství v tomto závodě poskočil z osmé příčky do čela průběžného pořadí. Druhou příčku stále drží Pavel Touš (46 bodů). Honza Baďura, který v Božeticích dojel na 11. místě, se propadl z první příčky na třetí místo průběžného pořadí se 43 body. S předními příčkami drží krok i Honza Dobner, kterému stabilní výkony ve všech třech závodech vynesly čtvrtou příčku se 42 body.

Moto profi

Na kategorii Moto profi čekala 90 minut jízdy v technicky nejnáročnějších částích tratě. A na diváky nejzajímavější část programu, okořeněná náročnými lesními výjezdy i krásnými skoky. Celému startovnímu poli dominovali dva jezdci Karel Scheder (Husaberg Racing Team.Cz) a Honza Unger. Ti nadělili třetímu v pořadí, Lukáši Kroupovi, jedno celé kolo. První tedy skončil Karel Scheder, druhý Honza Unger a třetí dojel Lukáš Kroupa.
Průběžné pořadí seriálu na prvních třech místech této kategorie se nezměnilo. Stále vede Honza Unger (69 bodů) před Honzou Matějkou (49 bodů) a Petrem Uhrem (41 bodů). Lukáš Kroupa (38 bodů) se díky třetímu místu z posledního závodu posunul na čtvrtou průběžnou příčku.
Nyní nás čeká měsíční pauza, po které se sejdeme 9. května v Milovicích. Kompletní výsledky i fotogalerii ze závodu v Božeticích najdete na stránkách pořadatele www.atvamoto.cz.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist