KTM EXC 250 (2000)

Vlastník computer5
Vloženo 4.5.2015
Aktualizováno 4.5.2015

Motorka pro pořádný střelce...

Yamaha YZ 250F: Žádný slušný kousek na prodej v mé cenové relaci
Kawasaki KX 250F: Žádný slušný kousek na prodej v mé cenové relaci
Honda CRF 250R: Žádný slušný kousek na prodej v mé cenové relaci
Honda CRF 450R: Příliš výkonná, po projížďce jsem usoudil že na enduro to moc nebude

První dojmy - Po první jízdě jsem si byl jistý že ji koupím i kdyby mi 2t nesedl. Byla za dobrou cenu a nebyl by problém ji prodat. Při první jízdě mi nepřišla jako nejlepší volba. Tvrdé sedlo v kombinaci s nepohodlnou jízdou ve stoje se mi moc nelíbilo.

Motorku bych doporučil pro - Doporučil bych je minimálně středně zkušeným bahňákům.. Pro úplné nováčky to nebude to pravé a myslím že by spolehlivě dokázala odradit od koupi dalšího endura

Motorku jsem vybral kvůli ceně a pověsti kvalitního endura. Po prvních 10 litrech benzínu můžu říct že si postupně zvykám. Chybí mi zátah z nulových otáček jako u 4t hlavně při větších výjezdech když člověk musí neplánovaně zpomalit aby se vyhnul pařezu nebo něčemu v cestě. Je potřeba ji držet stále alespoň ve středních otáčkách a při tahle rychlé jedničce to není tak jednoduché. Přemýšlím že zalaboruji s počtem zubů na zadní rozetě stejně mám těsně před výměnou řetězovky. Dále mi vadí že vůbec nebrzdí motorem, před koupí jsem si říkal že to nebude až tak hrozný problém ale sjezdy jsou o dost více vysilující než u 4t. Výhodou 2t je levná údržba (absence vaček, ventilů, rozvodů atd.). Krásně voní a při plném otevření přívěry je to peklo. Nečekaně dobře se kontroluje jízda na zadním kole díky nízké váze. Hůř se mi na ní jezdí ve stoje, ale to bude spíš o tom zvyknout si na řidítka blíže k tělu. Zatím se spolu dost pereme ale myslím že ve finále to bude dobrá volba.