Kawasaki ZX-10R Ninja (2010)

Vlastník yoda
Vloženo 1.5.2015
Aktualizováno 1.5.2015

pro někoho, kdo se nenechá vyprovokovat

První dojmy - tvrdý podvozek, nepohodlná, přesné a tvrdé řazení, zrcátka úplně k ničemu, strach

Motorku bych doporučil pro - chlap bez rodiny

Doplňky na motorce - svody + koncovka od pana Akrapoviče
držák spz + blinkry
zrcátka

Po desetileté pauze, kdy jsem končil na ZX12R jsem z mého pohledu logicky volil ZX10R. Jenže jsem při výběru zapomněl započíst 10 let vývoje a více než 50kg hmotnostního rozdílu.

Dneska jezdíme spolu druhou sezonu. Zvykli jsme si na sebe nakonec celkem rychle. Letos už mám pocit, že mám motorku v ruce a od toho se odvíjí pak i výsledný projev na silnici, který už neodpovídá chování zodpovědného otce od rodiny.

Takže se smutkem, ale i očekáváním jsem začal vybírat změnu mezi naháči. Chci polovinu koní maximálně, aby mě to neprovokovalo tolik jako ZX10R.

Pro ty kdo motorku znají, tak vědí. Pro ty, kteří by jí chtěli - jděte se projet na R1. Jestli Vám to přijde málo (pochybuju), jděte spíš k doktorovi pro prášky než pro ZX10R.

3000-6000 ... to jede velice slušně
6000-9000 ... pekelná akcelerace
9000-omezovač ... rozmazané okolí, křečovitě sevřená řídítka, strach

V podstatě od 5tis při jakékoli rychlosti se to staví na zadní při neopatrné akceleraci. Podvozek na normální ježdění celkem k ničemu, po pár kilometrech bolí zadek. Naopak drží i při extrémní jízdě jak přibitý (ContiSportAttack2), brzdy to celkem umí zkrotit.

Závěrem ... ZX10R mi dává smysl pro někoho, kdo je na okruhu jako doma, tam má motorka smysl. Na silnici do provozu takové stroje podle mého nepatří. Je totiž asi nemožné se nenechat vyprovokovat ke způsobu jízdy, který pak už v mnoha případech nemá bohužel dobrý konec.

vsudybyl
vsudybyl napsal 13.01.16 v 18:23 5b.

škoda jí,utekla mi před nosem a kvuli dešti jsem ji ani nemohl projet:(Byla krásná,jen zvuk neměla žádný.Ted už ji mam taky akorat oranžádu:)

yoda
yoda napsal 05.05.15 v 12:14

Eldži podle fotek vidím o zx10r také už něco víš, ale hlavně jsi o pár let mladší. Taky jsem to viděl před lety jinak a žádný výkon mi nebyl dost. Dneska se už bojím sebou praštit. Hrozně to pak bolí, k tomu ty strašný starosti, když živíš rodinu. Nestojí mi to za to.

Samozřejmě motorka dělá jen to co jí řidič dovolí. Ale zrovna tady u těch strojů je strašně slabá hranice mezi tím rozumným a tím riskantním. Respektive překročení té hranice se špatně hlídá. Jsme všichni v tu chvíli prosycení adrenalinem, takže to vystřízlivění přichází až pak doma většinou.

eldži
eldži napsal 04.05.15 v 16:59

Na komentar teda cumim. Predpokladam ze uz nejsi vlastnikem nebo na tomto pracujes, jelikoz s touto moto ti to opravdu nesedi... Doufam ze se ti podari nahradit ji vyhovujicim nahatym protejskem. Nic zvlastniho proti tvym hruzostrasnym komentum ale o moto to tolik neni..spis o cloveku... Jinak je to nadherna masina. at se dari...

VladaM
VladaM napsal 04.05.15 v 13:32

Takhle to málokdo dokáže sepsat.
Ty pocity...

RepsolGirl
RepsolGirl napsal 02.05.15 v 20:24 10b.

Hezký popisek Brutální kráska v té černé.. je dokonalá!