Cagiva Elefant 900 (1997)

Vlastník bob1100xx
Vloženo 21.4.2015
Aktualizováno 22.4.2015

Motorka s gulema. Nepopsatelný... ! Snad super sport v terénu, nebo terén v sportu super!!!

Triumph Tiger 900: Boží dvouval do \"L\" Ducatí

První dojmy - Necítím asfalt :-)))

Po Honda CBR1100XX, jsem zkusil Ducatí 900SS. Každý mě varoval, seré se to atd. a zjistil, že se to vůbec, jen nějaký relé, které Škoda dělá také a stojí pade jedno a od té doby naprostý cajk. Jenom Kámoši neměli rádi ten zvuk pronikající celým tělem. A pak když jsem začal projíždět zatáčky jak rozpálený nůž máslem, tak to mě chytlo! Ale něco chybělo a začal jsem přemýšlet a vyšel z toho Elefant 900. Byl jsem se podívat na jednoho v Jilemnici na jednoho Praha a poslední nejdál Šumperk... a už byl pod kůží. Nedá se popsat, když jedeš po městě je neklidný a vidíš možnost, třeba chodník, cyklostezka a nebo pole jedeš! Mám zatím silniční vzorek, ale i mokrá tráva kolem osumdesátky tě nerozbije, hlavně neubrat, pak to ujíždí! Teďmě ještě čeká velký servis, tak uvidím, ale rozvody jsem sehnal za litr a věci na motor jsou pohoda, ale cokoliv sehnat je problém. Buď speciálka, nebo,, rozeber já se na to mrknu a uvidím jestli seženu"(gufera, filtr, rozvody, lanko plyn, atd.)
Jel jsem max. 250km a zadek brněl, není to na cestování, i když...

Milan1963
Milan1963 napsal 23.03.23 v 20:10

bob1100xx
bob1100xx napsal 30.12.18 v 09:14

Po malé euforii...
Sloník jezdí úplně všude a stíhá všechny na silnici i v terénu. Perfektně postavená motka, ale začali se ukazovat neduhy stáří... Občas si zakouří a když se mu nedá olej Motul 20w-50 3000, tak by spolkl i víčko od oleje.
Jednou za jízdy hořela elektrika a to díky regulátoru dobíjení a musela se udělat nová elektroinstalace.
Když vynechám tyto drobnosti je to perfektní motorka lehce ovladatelná, silná akorát a univerzální terén & silnice.

bob1100xx
bob1100xx napsal 25.04.16 v 23:57

Asi zklamu, ale jsem uzivatel. Na deníky mě neužije. Teď jsem v Polsku řešil upadnuty výfuk a teď přední vidle, ty musím! Nemaji rády moc terén a pak pláčou. Jinak vše jede a svítí... a spotrebka brzdy, volnobezka, kapaliny, jo a ventily!

dalila
dalila napsal 21.04.16 v 14:36 10b.

Koukám,že jsi nakonec koupil taky Elefanta. Tak šup šup-upravujeme,řežeme a vylepšujeme !
Jasnejch 10b.

P.S. Pája19 má pravdu.

3neczak
3neczak napsal 12.08.15 v 14:44 10b.

Hezká. Hodně v klidu najetých kilometrů. Samozřejmě 10 bodů.