BMW R 1200 S (2006)

Vlastník HyperRudak
Vloženo 19.4.2015
Aktualizováno 2.4.2016

Člověk to musí z nějakýho důvodu chtít, protože existuje samozřejmě mnoho rychlejších, lehčích, levnějších, praktičtějších atd. mašin.

První dojmy - Prvních pár km nezvyk na kardan, telelever, blinkry, výkon motoru, delší chod řazení mezi 1 - 2. Brzdy a celková ovladatelnost bez problémů. Zajímavý Zvuk motoru.

Motorku bych doporučil pro - Doporučuji tomu, kdo chce mít něco zajímavého s odkazem na dlouhou historii značky a bude akceptovat zdánlivé nedostatky v podbě absence elektronických asistentů, výkonných uhlazených motorů a kosmických designů dnešních cestovně -sportovních strojů.

Doplňky na motorce - Koncovka Akrapovic, padáky, Stomp gripy...

Chtěl jsem zkusit boxera, ale ne GS. mám rád sportovnější jízdu, ale nechci už supersporta, jelikož jsem si to už v minulosti užil dost a pochopil jsem že to patří na okruh. R1200S splňuje moje požadavky. Působí větším a těžším dojmem než ve skutečnosti je. Vzhledem k mojí výšce 186 cm mám radeji robustnější motorky. Poskládám se na ni bez problému a nevypadám na tom jak vosa na bombónu.

Líbí se mi charakter motoru, který v nižších otáčkách není nijak nevyzpytatelný a je příjemný na běžné cestování, ale jak se otáčky dostanou nad 6-7 tis. tak se z něj stává solidní sporťák a s otevřeným výfukem o sobě dává docela znát.

Jelikož jsem zvyklý na supersportovní motorky, tak mi BMW přijde poměrně pohodlné a posed sportovně-cestovní jak má být.

Spolujezdce nevozím, tak nemám ani zadní stupačky. Motorka se nejlépe cítí za městem, ideálně v Rakousku v Alpách.

Zjistil jsem že vyhřívané hefty nejsou špatná věc!

Spotřebu jsem nikdy moc neřešil, ale myslím že se pohybuje kolem 6-7l/100km.

Hevy14
Hevy14 napsal 03.04.16 v 07:39 10b.

taková změna...tak ať slouží šéfe

kožon
kožon napsal 26.04.15 v 22:41

líp bych to nenapsal

spidi.cz
spidi.cz napsal 26.04.15 v 15:44

Vítám tě do "rodiny", pěkný stroj.

Bothrops
Bothrops napsal 26.04.15 v 08:49

nadherna masina, navic velmi zajimava

Hugo.R
Hugo.R napsal 24.04.15 v 20:36