Honda Forza 300 (2015)

Vlastník RoHor
Vloženo 22.3.2015
Aktualizováno 22.3.2015

Pohodlný skutr s dobrým tahem. Dobrý i do města a na dlouhé trasy.

Motorka koupena od FIRMA:Auto Jarov (Praha 3-Žižkov) - Slušné a vstřícné jednání

Kymco Downtown 300: Kymco má moc vysoké sedlo

První dojmy - Lelggantní stroj, krásný černý lak, ladné křivky. Nádherný zvuk motoru, pohodové startování. Nízko posazené sedlo řidiče, tudíž je vhodný i pro jezdce kolem 165 cm, což u konkurenčních strojů bohužel není.

Motorku bych doporučil pro - Zkušeněnjšímu jezdci a tomu, kdo chce jezdit i mimo město na výlety.

Doplňky na motorce - Vyšší plexi a kufr Honda (tzv. Travel Sada)

Krásný elegantní, robusní a pohodlný se spotřebou kolem 3,3-3.5 L. Trošku již težší na ruční manévrovatelnost a něbo jej někde zastrčit pozpátku mezi auta. Ale to je holt dáno hmotností a rozměry.
Co mi však poměrně dost rozladilo je fakt, že dodávaná travel sada (vyšší plexi a kufr) je pravděpodobně jen pokus o výstřelek (myslím tím zmíněné plexi) nebo asi chlapci v Hondě nepoužili aerodynamický tunel.
ahoj,
vidím, že máš také Forzu NSS 300.
Při rychlosti nad 90km začnou turbulence, které proudí kolem plexi doslova rozvibrovávat hlavu v helmě. Je to jak by ze stran bušili dva lidi pěstmi , nebo jako by měl člověk přiloženou hlavu k vybrující pračce.
Je to děsné a oři 110 je vybrace tak silná, že již nevidí řidič ostře, nebot ma hlavu v takové vibraci, že jde zrak šejdrem.
Drobný zádrhel, že ze zásuvky na 12V nelze kable např k GPS protáhnout kolem plasových dvířek. Jsou s těsněním dost nafest a tuhý kablík k naviagaci nejde tak přiskřípnout, aby šli dvířka boxu zaklapnout. Zásuvka měla být asi ještě jedna někde na kapotáži u kolen.

Myschan
Myschan napsal 22.05.15 v 16:54 10b.

Ať slouží

RoHor
RoHor napsal 22.05.15 v 13:07

Problém s turbulencí jsem konečně vyřešil. Dlouhým hledáním na netu jsem objevil polského prodejce deflektoru DARKOJAK, které jsou bud štelovatelné náklonem a nebo typ výškově i klopně směrovatelný.
Po jeho zakoupení a montáži jsem spokojen. Po městě jej spusím dolů a koukám přes okraj, jakmile jedu ven a vím že pojedu rychleji, zvednu deflektor nahoru.
A cena? Jen 1650.- vč poštovného !

RoHor
RoHor napsal 11.04.15 v 21:09

D9ky za tip

airbus
airbus napsal 11.04.15 v 10:09

S tím problémem s plexi, jedna rada. Najdi si někoho šikovného kdo plexi nahřeje a trošku na konci ohne aby to foukalo více nahoru přes tebe. Měl sem stejný problém a tohle pomohlo...

Zelinář
Zelinář napsal 22.03.15 v 19:01

Taky nad nejakou 300vkou uvazuji...