KTM 990 Adventure / S (2010)

Vlastník JouneSs
Vloženo 22.3.2015
Aktualizováno 4.4.2020

Vloženo: 23.10.2016, Uskutečněno: 23.10.2016, Zhlédnuto: 13x

Myslím že to byl zhruba týden před odjezdem na dovolenou a dozvěděli jsme se o akci, kterou pořádá Tým silniční bezpečnosti na okruhu ve Vysokém Mýtu. Prvně jsme si říkali, že se alespoň vyblbnem na okruhu. Nakonec musím uznat, že to byl super den. Šlo hlavně o to, vyzkoušet si to co normálně neděláme, např. co nejpomalejší jízdu vpřed bez dotyku země, různé osmičky a slalomy, úhybné manévry atd. A v neposlední řadě nakonec si teda zablnout na okruhu. KTM jela skvěle, střídal jsem pouze rychlosti 1,2 na maximální točky. Gumy kvílely, zadní kolo mi připadalo pořád ve smyku, adrenalin největší. Až přišlo poslední kolo kdy začalo trochu pršet, bohužel jsem neubral a už jsem se klouzal, přední kolo mi z ničeho nic uchcalo. Naštěstí to odnesl jen trochu podřený padák a roztržený dres na ruce, ale co stálo to za to. Mám momentálně obuté TKC 70, a musím uznat že až na poslední kolo držely luxusně (viz. foto)
Jinak ještě klobouk dolů před pánem instruktorem (BMW R1200 GS), bohužel jméno si již nepamatuju ale vyzval mě ze srandy na menší soukromý závod. Nechápal jsem s jakým klidem si mě dává a to já sem si už kolikrát říkal, že už jsem za hranou a on mi stále ujížděl. Takže pokud si to čtete mistře tak veliká poklona před Vaši jízdou.

JouneSs (0) napsal 24.10.2016 v 12:43

Ahoj tohle je jedna z teoretických příčin, když tak nad tím přemýšlím, motorka se přehřívala když měla prázdnou nebo poloprázdnou nádrž. A palivové čerpadlo je umístěné v levé nádrži. Když jsem ji schladil novým studeným benzínem bylo to v pohodě. Tipoval bych to na problém v chlazení, díky tomu se motorka přehřívala a přehřívalo se palivové čerpadlo a nedávkovalo benzín do oběhu... Ale zase na druhou stranu, zkoušel jsem při přehřáté motorce na volnoběh držet 6tis otáčet delší dobu, jestli čerpadlo stíhá tak stíhalo a motor se nedusil...ale tipoval bych to na čerpadlo, přece jenom mám přes 90 tis kilometrů a jestli někdy bylo měněné bůh ví...

Slávek-TDM (129) napsal 24.10.2016 v 09:20

Ohledne toho problemu s chcipanim kdyz je motorka horka, kdys naposled kontroloval nebo menil palivovou pumpu? Tahle motorka je jedna z mych moznych budoucich, tak zjistuju mozny zavady.

• Prodej

No a přišel čas asi na poslední záznam k téhle krásce. Přidám poslední fotky z inzerátu, než jsme se rozloučili a radost bude dělat už někomu jinému. Byla to skvělá motorka, měla své mouchy a někdy i potrápila, ale přest

Typ: Prodej
  • Moto dovolená 2018 - Rumunsko

V létě 2018 jsem s kamarádem a jeho tatkou, doufám že jednou skoro rodinou absolvoval cestu za krásami offroadu a panenské přírody v Rumunsku. Najeto zase okolo 3 tis km a další parádní moto dovolená za náma. KRásy Rumun

Typ: Dovolená
  • Moto dovolená 2019 - Cres, Lošinj

V létě 2019 jsem se svým parťákem absolvoval cestu za krásami offroadu na chorvatských ostrovech Cres, Lošinj a malý Lošinj. Najeto necelých 3 tis km a další parádní moto dovolená za náma. (y) 10 dní, bez kempu, bez uby

Typ: Dovolená