Honda CBR 600F (1998)

Vlastník kuceraz
Vloženo 9.2.2015
Aktualizováno 27.1.2021

Pohodlné CBR. Dovolí svižnou jízdu i relativně pohodlné cestování.

Motorka koupena od Misak125 (Žlutava)

První dojmy - Vzhledem k tomu, že jsem před ní měl CBR125R, mi na první pohled přišla obrovská. Tento dojem ale brzo zmizel, velikostně je na tom perfektně, velká dost pro pohodlný posez, ale ne tolik, aby to působilo divně.

Doplňky na motorce - Dodělávaný zámek na sedačku

Měl jsem strach, z ovladatelnosti. Přece jen váží 200kg a vzadu jsem měl jeden čas danou 180 gumu. (Pozn. rozdíl mezi 180 a předepsanou 160 jsem nepoznal. Pouze 160ku mám až na kraj sjetou o dost snáze :)) )
Opak je ale pravdou, dá se na ní snadno blbnout.

Posaz je sportovní, pohodlný, dá se sedět i cestovněji-vzpříměně, místa je tu dost. Ani složit hlavu na nádrž není problém, nic neomezuje. Sériová zrcátka jsou dobrá, je v nich vidět dobře.

Motor je tam samozřejmě původní a funguje jak hodinky, žádný problém ani jinde.

Spotřeba při normální, svižnější jízdě cca 6L.
Oleje potřebuje něco přes tři litry.
Nádrž má 18L + 3L rezerva. Nemá ukazatel stavu paliva, což je škoda.
Řeším to pomocí nulování denního počítadla km.
Dojezd do rezervy (s plnou nádrží) cca 250km, rezerva dalších 30-40 - vyzkoušeno.

Jako další věc, která mi vadila musím uvést prostor na nářadí a doklady. Není nijak zabezpečen. Stačí vysunout sedlo.
Takže kdykoliv mašina stojí na parkovišti, může někdo přijít a sebrat vám, co se mu zlíbí.
Respektive...je to řešeno tak, že sundáte podsedlové plasty, přišroubujete sedlo a zase je vrátíte...jinými slovy, vyřešeno pěkně blbě.
Já to vyřešil úpravou vnitřku a vložením zámku do plastů, tudíž tento problém odpadá.

S 25kW kitem jede až 200kmh. Vyzkoušeno několikrát. Do 160ti zrychluje vcelku plynule, na 200 už to jde pomalu, ale jde to (na opravdu dlouhé rovince - dálnici).

S plným výkonem je to samozřejmě o něčem úplně jiném.
Prozatímní vyzkoušená maximálka je 250km/h, dál už se jí moc nechce.

NiLu
NiLu napsal 28.01.21 v 16:12 10b.

Nádherná Hondička Kamarád měl r.v.95, taky Fko, v totožných barvách a uměla za to pěkně vzít.

kuceraz
kuceraz napsal 27.01.21 v 23:27

KAWAHB: má to samozřejmě plných 72kW, ze stažené verze bych 250 nedostal

KAWAHAB
KAWAHAB napsal 27.01.21 v 21:15 10b.

Je hezká o tom ani potom ALE 250 to nepoletí ani když to hodíš z macochy Nebo to má 70Kw na kole ?? že ti to tak jede??

MartinS108
MartinS108 napsal 26.04.16 v 21:10 10b.

Hezká hondička, jezdi opatrně, kámo!

46pavell
46pavell napsal 19.04.15 v 07:14 9b.

pěkná tak hlavně opatrně