Honda CBR 125R (2004)

Vlastník MatyCBR
Vloženo 2.2.2015
Aktualizováno 2.2.2015

Malá, Hodná a Skvěle ovladatelná stopětadvacítka, až rozporuplná, dle toho co kde čtu.

Husqvarna SM 125: Hlavně kvůli vysoké ceně a špatným referencím.

První dojmy - První dojmy byli fakt mizerný. V době když jsem tenhle Japonskej strojek koupil byla motorka v hrozným stavu. Fakt hrozným. Mě to neodradilo a jsem za to celkem rád, jelikož jsem se alespoň něco přiučil a člověk má pak radost když si může udělat vše podle sebe. Teď už je na tom o hodně lépe :)

Motorku bych doporučil pro - CBR 125 Bych doporučil každému komu se líbí motorky a chce na něčem jezdit v 16-ti letech. Je dostupná a vhodná na naučení.

Doplňky na motorce - Do doplňků jsem investoval celkem hodně úsilí i peněz. Začal jsem předěláním držáku SPZ, na kterej se nedalo koukat... Plast jsem seříznul a Spz je pod světlem. Hned na to jsem předělal ty hrozný nevkusný krávy který si nechali říkat blinkry. Teď jsou tam takový ty malý světlušky, ale vidět to je stejně a přidává to trochu na vzhledu. Brzdová a spojková páčka v originálu se mi nelíbila. Bang, vyměnil jsem to za CNC nastavitelný páčky. Gripy to měli už dávno za sebou, koupil jsem tam tedy opět CNC gripy i s koncovkami. Ještě se mi vůbec nelíbí zrcátka na řidítkách, plán je takovej že na přední rám pod přední kapoty navaří chytky a dám tam zrcátka z CBR 600 RR, jak z důvodu vzhledu tak i praktičnosti.
Chci také měnit Plexisklo, Stupačky řidiče a spolujezdce. A hned co teploty povolí, budu lakovat komplet plasty, aby to opravdu bylo dle mých představ.

Hondu CBR 125 jsem si vybral právě kvůli ceně a hlavně díky kamarádům, kteří mi ji občas půjčili. Ze začátku jsem na ní hrozně nadával, že si to koupí jenom čtyřprocentní lempl bez vkusu, že je to kolo a podobně... No a koupil jsem si to taky.

Na Hondě jsem už pár kilometrů najel a musím jenom chválit... Jízda je krásně plynulá, mě to prostě baví. Hlavně ta ohebnost (už chápu ty úzký gumy), pohodlí a pěkný zrychlení. Brzdy jsou opravdu dobré, nestalo se mi jedinkrát že bych s němi měl nějaký problém. Motor je kapitolka sama pro sebe. Architektura se drží od roku 2004 pomalu až doteď, akorát aby se neřeklo tak tam něco poupraví. Asi to bude fungovat dobře, vlastně můj kousek měl spálenou spojku na uhel, pružiny už nebyli pružinama v pravým slova smyslu, divím se že to vůbec jelo podle toho jak byli rozhašený vůle na ventilech, ale i s těmahle poruchama mě nikde nenechala. Za mě motor bomba. Ovladatelnost má jako asi každá stopětadváca dobrou, do zatáček jde Cbr hezky, ale to už se bavíme o pneumatikách. Spotřeba hezká já nejsem typ co by tomu točil 5-6 tisíc, já tomu dávám těch 10-11 tisíc skoro furt a jezdim tak za 3 litry což je real. Místa pro spolujezdce tam je tak na převoz do max 30km. Je pravda že jednou jsem se spolujezdcem (190cm) jeli nějakých 110km a spolujezdec si nestěžoval ba naopak. Úložný prostor na rádoby supersport velký... Oproti ostatním dvácám je prostornej, vedle lékárničky sem tam narval 2 Monstery peněženku a nějaký další věci. Takže super, člověk s sebou nemusí alespoň furt tahat batoh na kdejakou maličkost.
Servis a Poruchy : Oukej... Dělal jsem toho hodně. Měnil olej. Teď vážně. Motorku jsem koupil v žalostným stavu, takže hned po koupi jsem dělal řetězovou sadu, gumy ale to je běžná investice. Co bylo fakt špatný tak spojka, ta při i drobné nerovnosti na silnici vyskočila a proklouzla. Při příležitosti výměny spojkových lamel a pružin jsem i vyměnil olejový filtr (sítko), který se nachází v prostoru pod karterem spojky. Seřízení ventilů bylo samozřejmostí. Při té příležitosti jsem vyměnil i brzdové destičky, chladící kapalinu, svíčku atd.

Přema98
Přema98 napsal 14.03.15 v 13:58

Superr !

Bobin4
Bobin4 napsal 03.02.15 v 17:26 10b.

Pěkná