Jawa 50/21 Pionýr (1970)

Vlastník SalvatorPRO
Vloženo 28.1.2015
Aktualizováno 28.1.2015

Naštěstí už není moje, možná bohužel jak se to vezme, v každém případě měla v háji klikovku. Proto moje renovace dopadla tak, že to jelo téměř stejně jako předtím.

První dojmy - Poprvé když jsem tohodle fichtla osedlal, tak se samozřejmě dusil (nedotýkal benzín, špinavý karbec) klasická nemoc fichtla. když jsem to dal do kupy tak celkem uháněl, ale jen když se opravdu vytočil do kopce vůbec netáhnul, ale po rovině jel 70 km/h

Ikdyž tenhle fichtl stál za nic tak jsem s ním prožil od minulého jara spostu krásných dnů , které byli často doma na zahradě okořeněné hlasitým nadáváním, proč to nejede tak jako bráchův mustang. Vydržel jsem to do konce července a pak koupil ČZ 175/477, bože to byla a je nádhera, fichla už nechci do baráku, ikdyž jeho design se mě moc líbí. Na podzim jsem ho tak trochu opravil (nový lak, ložiska v kolech, výbrus, nová elektrika, gufera, ložiska v motoru bohužel na klikovku jsem nehleděl).
Ikdyž jsem dal nové ložiska, tak klika má axiální vůli. Po této opravě se trochu zlepšil ale furt nic moc oproti mustangu bráchy. To je snad jediněl fichtl na kterém mě to baví jezdit, takovej motor jsem ještě nezažil co má bratr v mustangovi, ikdyž vážím 105kg tak krásně táhne a proto mě to celkem i baví se na něm projet. Díky fichtlovi mě začalo bavit hrabat se v těchto motorkách. Těším se hrozně na to až budu půlit motor typ 477 a 634. Už aby na to byl čas a samozřejmě tentokrát to vezmu i s go kliky.

Nakonec jsem se svého pionýra rozhodl prodat, sice jsem na tom šíleně tratil, ale přišla do baráku JAWA 350/634, tak jsem potřeboval místo.