Suzuki AN 650 Burgman (2007)

Vlastník machobb
Vloženo 11.1.2015
Aktualizováno 11.1.2015

Veľký cestovný skúter vhodný aj na každodenné cestovanie do práce.

První dojmy - Motorku (skútra) vkladám po prejazdenej sezóne (a oprave cvt prevodovky ktorá ešte prebieha) takže to nie sú prvé dojmy. Ale na prvú jazdu aj tak nezabudnem pretože to bolo prvé zvezenie na skútri a zistil som že nič iné na jazdenie nepotrebujem.

Motorku bych doporučil pro - Nový burgman je vhodný pre každého. Kto kupuje staršieho musí mať pevné nervy a technické znalosti, pretože je to neuveriteľne zložitá mašinka a nikdy si nebude istý či niečo nevypovie. Samozrejme sa to týka dovezených strojov bez minulosti. Ale ako som povedal na začiatku,už nič iné nechcem :)

Doplňky na motorce - Stroj som kúpil zo zadným horným kufrom.
Dokúpené bočné nosiče z kuframi.
Dokúpené cestovné plexi Givi.

Po skúsenostiach z Intruderom som začal pátrať po niečom na čom by polovička nemala problém presedieť za mnou dlhé kilometre. Dokonca pri posledných dlhších jazdách na čopríku som zistil že mi trpne ľavá ruka a nedokážem vymačknúť spojku.
Bolo rozhodnuté, kedže som Suzuki pozitiv, voľba padla na najväčšieho Burgmana.
Už pri prvej jazde keď som si ho viezol domov som bol s neho uchvátený, a prekvapený ako ľahko sa dá jazdiť na skútri a preto ho nechcem zrovnávať z Intruderom, pretože toho som si kupoval z úplne iných dôvodov :)
Hneď na začiatku som bol prekvapený z deceleračného efektu, na to si človek musí zvykať, na čo si nemusí zvykať je perfektné zrýchlenie ktoré zistí len pri pohľade do zrkadiel za križovatkou. Skúter sa ovláda veľmi ľahko, no bál som sa kľučkovana v meste, ale stačí pár minút a ste s nim zrastený. Jazda po dialnici je pre neho ako voda pre rybu ale je škoda sa vyhýbať sa okreskám. Predbiehanie po zatlačení tlačítka POWER je pre neho hračka. Veľa využívam spúštanie štítu v menších rýchlostiach-pod 80 km/h, pretože vtedy dostávam do tváre celý prúd vzduchu.
Spotreba je taká ako jazdíte, plne nabalený a vo dvoch som kochajúc po Moravských cestičkách šiel za 3,5. Normálna svižná jazda neprekračovala 4,5 a po dialnici pri neprekročení limitu niečo cez 5l.
Píšem väčšinou o skúsenostiach z mojej cesty po Morave a Čechách kde sme prejazdili 10 dní a navštívili rodinu a priateľov. Užili sme si krátkych trás ale pri návrate z Prahy sme to šibli rovno domov do BB. Musím povedať veľmi príjemná jazda, síce som bol unavený ako z auta ale celkom isto spokojnejší :)

Rosi45
Rosi45 napsal 01.04.15 v 00:42

Miro, jsem taky Suzuki pozitivní
Snad se někde setkáme!

jikov
jikov napsal 21.01.15 v 16:35 10b.

Krásný stroj,ať Ti dělá jen radost.

KozelCH
KozelCH napsal 14.01.15 v 22:16

Dobře ty

Hondasl
Hondasl napsal 14.01.15 v 21:06

Dobrá volba

fofo44
fofo44 napsal 14.01.15 v 14:50

Gratulujem k super mašine. Dúfam, že sa stretneme niekde v okoli na výjazde.
Nech sa zoznámia naše mašinky.