Jawa 250/590 (1966)

Vlastník Jawaman590
Vloženo 7.1.2015
Aktualizováno 19.1.2015

Je to rodinný klenot, na kterém jezdí už skoro třetí generace!!

Motorka koupena od prof. Záruba

První dojmy - Sportka je prostě sportka... Velké 19cti palcové kola nabízí jezdci dobrý jízdní komfort a celkově jsem s jízdou i z celou motorkou strašně moc spokojený!!! (PS. až na dobíjení.. to původní dynamo není nějak extra super spolehlivé) :D

Motorku bych doporučil pro - Tuto motorku bych doporučil všem těm, kteří mají rádi veterány sportovního charakteru a hlavně všechny motorky značky jawa.

Doplňky na motorce - Boční stojan, zadní nosič, padací rámy (pod motor a na rám)

Tuto motorku mi daroval můj děda, který ji v roce 1968 koupil od jistého profesora Záruby tehdy jako osmnáctiletý... Na motorce jsem s dědou brázdil silnice už od tří let, to jsem ještě sedával na nádrži :D a už tenkrát mě jízda na motorce strašně bavila... V deseti letech jsem se na ní naučil jezdit a od té doby jsem se o ni začal dost zajímat a starat (čištění, leštění, pucování,seřizování atd...)

Jawička není žádný trhač asfaltu a ani neexceluje nějakým extra výkonem ale Jawa je srdcová záležitost, je spolehlivá, má krásný zvuk a vzhled a když se na ní někam vydáte tak se za Váma skoro každý otočí... Zkrátka je to jedinečný stroj!!

Jízda je naprosto perfektní, motor výborně funguje při jakékoliv rychlosti, nikdy se mi nestalo že by se přehřál nebo nějak jinak porouchal, vždycky jsou to jen nějaké blbosti a detaily, někdy mě dokonce i překvapuje jaké kopce a prudké stoupání to zvládne... Brzdy nebrzdí nějak extra (jsou to prostě bubny no :D) ale dá se s tím v pohodě cestovat.. Motorka má výborné jizdní vlastnosti i při vyšších rychlostech... Řekl bych, že jediná slabá stránka této motorky je to původní dynamo, to je fakt hrůza... jednou to dobíjí, jednou zase ne... asi by bylo lepší VAPE...

Tuto Jawinku aktuálně renovuju a postupně ji dávám do původního stavu... Někdy v budoucnu bych s ní chtěl jet do Francie na azurové pobřeží a užít si pořádnou dovolenou!! :)

jelenl
jelenl napsal 31.01.15 v 12:48

Krásná mašina

jelenl
jelenl napsal 31.01.15 v 12:48 10b.

Krásná mašina

Zx-10RCarlos
Zx-10RCarlos napsal 23.01.15 v 11:03 10b.

Pěkná

Decathlon
Decathlon napsal 14.01.15 v 16:59 10b.

Krása, taky jsem měl takovou.

Dolin
Dolin napsal 14.01.15 v 12:25 10b.

Pěkný stroj.