Suzuki GS 500E (1991)

Vlastník Ceres
Vloženo 6.1.2015
Aktualizováno 2.8.2015

Zase o kousek vejš v moto kariéře :) aneb GS 500 !

První dojmy - První dojem oproti jawce je že to jede a brzdí :D Nicméně stále se dá opravit doma na koleni díky její jednoduchosti což je pro mě jako pro studenta priorita č. 1. Více se ovšem seznámíme na jaře.

Doplňky na motorce - Padáky a výfuk z bandita, no name kufr když si jedu pro sváču do školy, držkák navigace,výstražné blinkry,denní svícení.

Hledal jsem něco za menší peníz čeho je všude dost a jsou dostupné díly. Volba byla jasná tady nebylo co řešit. Víceméně jsem koupil vrak, ale to jsem věděl moc dobře :) Rezonující výfuk od podomácku udělaného stojánku, vibrující stupačky, kotouče sjetý a motor zřejmě kuřák co se rád dusí. Ale nějaká fajnovka není nic pro mě :) Koupil jsem ji na konci listopadu, takže po dovezení domu jsem najel cca 70 km, zjistil co je potřeba poladit a šup do garáže. Moto zřejmě dlouho stála páč benál v nádrži snad ani nesmrděl jak benzín. Řetezovka těsně před smrtí, v karbecu usazeniny a tesnění KO říkají o moto už dost. Jedno zmála co mě těší je výfuk z bandita, ketý má pěkný zvuk a přesto není otravný. Na moto jsem dokoupil kufr a padáky. Nicméně všechny další poznatky budou až na jaře :)

11.3.2015
Na motorce se nic doposud neudělalo. Jednak nevycházím s časem a bohužel ani finančně. Nicméně jsem se naoko dostal to dílny místního servisu. Vede ho starý pán v důchodu, který už něco s motorkami zažil a jako důkaz je jeho HD s 400 000km na tachu ! Já sem spokojen že se něco přiučím a děda, že mu někdo pomůže .

Když to shrnu horem a spodem tak moto je už relativně připravená na sezonu, ale práce na ní je stále až až! Čmelák (Tak ji pokřtila má sestra, že prý vypadá jak z tranformers) má nové obutí, přetěsněné vidle, zrepasované karbece včetně podtlaků, přidány nějaké doplňky, filtry , náplně a řetězovku. Co nevidět se vrhnu na brzdy a ložiska a to zatím bude muset stačit.

První jarní vyjížďka.

A na závěr: Už je jaro za dveřmi a já začínám být častěji na silnici jak v garáži, a tak si říkám aby to nedopadlo tak, že Čmelák bude dřív z domu než bude hotovej. Zkrátka motorka je pro radost a tu si přeci nenechám ujít.

20.5.2015
Čím více se jezdí, tím víc mi nedali spát vibrace. Vše kolem moto jsem vyloučil a zůstal jen motor. Inu co se dá dělat kouknem se mu na zoubek.
Překvapení na sebe nenechalo dlouho čekat

Chybějící vyvažovák mi nechal hubu otevřenou do kořán. Chvíli jsem to rozdejchával a proklínal se. Po vychladnutí jsem se rozhodl, že není co ztratit, ale vychozený tisícíhran pro náhon přední rozety rozhodly, že už to je ztracený.

A teď jedna poznámka pro současné či budoucí majitele GSek ročník tuším 89-93. Vyžvejkaný náhon rozety je tu jen otázka času a uvědomili si to soudruzi v japonsku, proto ročníky 94 a výše mají širší uložení rozety. Při koupi určitě zkontrolovat, protože oprava se rovná výměně převodovky!

Já se samozřejmě na žádnou opravu nechystal a zvedal telefon a volal do Pelhřimova. Motor máme najeto 20tis po prvním majiteli z bouračky, řiká mi do telefonu. Stejně tomu nevěřím, ale sedám do auta a jedu. Všechno v pořádku, beru motor a skládám do auta. Bohužel tak nešikovně že nejspíš někdě na DÉ jedna ohýbám řadící hřídel. Výměna doma bez problémů, zběžná kontrola nic neodhalila a motor vrčí k mé radosti :)

Zkušenosti pravého motorkáře se rozvíjí rychle a když se člověk musí snažit tak, ještě rychleji. Budiž žehnáno mým začátkům na pincku!
Ať to jezdí, Zdar.

pkKun
pkKun napsal 03.02.15 v 20:37

tak přidej nějaké foto, ať je vidět pokrok a držím palce