Honda XL 600V Transalp (1992)

Vlastník -MP-
Vloženo 19.12.2014
Aktualizováno 13.4.2024

Koupena jako další kousek do garáže , na cestování , výlety , když se mi nebude chtít zrovna na Wingovi .

Motorka koupena od jirka87 (Lipník nad Bečvou I - Město) - Maximální spokojenost s přístupem a vstřícností prodávajícího .

První dojmy - Je to takové moje splnění dětskýho snu . V devadesátých letech , když jsem jezdil na MZ 251 ETZ , jsem měl takovýho Transalpa v pokoji na plakátu . Přesně v těch samejch barvách , se zlatýma ráfkama . Když jsem v létě cestoval po Alpách ve Francii na Silver Wingovi , tak nějak jsem dospěl k závěru že by to chtělo něco s převodovkou . Maxiskůtr nabízí maximální komfort , maximální úložnej prostor , ochranu před deštěm , ale s variátorem v při výjezdech ze zatáček ve stoupání je to trochu trápení . První dojmy velice pozitivní . Výkon , objem , počet válců stejnej jak u Winga , jen ta převodovka tomu dává pocitově větší výkon .

Doplňky na motorce - Zatím jen padací rámy a nosiče bočních kufrů . Ty tam byli už při koupi .
... po týdnu.
Proběhla instalace nějakých doplňků - zásuvka 12 V , držák navigace , držák teploměru a hodin , zapojení varovných blinkrů , montáž vyhřívaných heftů , montáž deflektoru na plexi .
Dále jsem vyměnil zadní nosič a použil origo nosič s origo Givi plotnou Monokey , abych měl jeden top case společnej pro Transalpa a Silver Winga . Hned jsem nainstaloval do plotny pro brzdový světlo .
Taky jsem upravil hlavní stojan , navařením kousku trubky . Ten italskej Buzzetti co tam byl , nějak konstruktéři v Itálii nedomysleli a na něj to nešlo hodit . A to nejsu žádnej podvýživenej drobek .

Udělal jsem úložnej prostor na lékárničku pod plotnou top case - viz. deník .

Zkušenosti až později . Zatím jsem najel cca 200 km .
Teď jen udělám zásuvku , držák navigace , namontuji vyhřívaný hefty , výstražný blinkry , deflektor na plexi a bude to přesně podle mých představ .
2019
Zatím jsem najel za ty čtyři sezóny něco málo přes 30 000 km. Aktuálně má najeto reálných cca 75 000 km. Dovybavil jsem si ho doplňkama k obrazu svýmu , problémy s ním nejsou, začal jsem k němu mít i citovej vztah , takže jedeme dál .
Sice jsem na podzim vymejšlel že bych pořídil Tenerku XT 660 Z , ale pak jsem vychladl . Na STK taky bez problémů , navíc teď na 4 roky , tak odpadne jedno demontování a zpětný montování nežádoucích doplňků .

Fena-
Fena- napsal 12.09.20 v 23:47 10b.

Mít sen je jak hnací motor. Tohle je nádhernej splněnej sen...

Haski
Haski napsal 06.04.20 v 13:18 10b.

Máš jí vymazlenou...nadčasová...netřeba měnit

Maiklos
Maiklos napsal 28.03.20 v 18:49 9b.

Parádní recenze..

OldCrow
OldCrow napsal 06.01.20 v 20:00 10b.

Pěkná motorka, super přístup. OK!

Radus88
Radus88 napsal 16.03.19 v 18:42

peknej transalp, jedna z poslednich motorek bez zbytečností..