ČZ 125 (1949)

Vlastník Ramadin
Vloženo 7.12.2014
Aktualizováno 4.4.2016

Motorka s nostalgií, za kterou se každý otočí.

První dojmy - Mám jí i se standardní registrační značkou, takže vyjížďky nejsou problém. Věřím, že by mě odvezla spolehlivě, kam jen si budu přít, ale chce to dostatek času.

Motorku bych doporučil pro - Člověk musí být srdcem motorkář, aby poznal jakou skutečnout hodnotu má tato motorka.

Doplňky na motorce - Vše se snažím doplnit originálními díly, popřípadě vernými replikami.

Tuto motorku jsem si ani tak nevybral. Připletla se mi do cesty životem a neodolal jsem jí. Jede sice jen 70 km za hodinu, ale v tomto případě to není důležité. Na kochání z jízdy krajinou je to rychlost dostatečná.

Po úplném rozebrání do šroubku, renovaci (pískování, lakování, chromování, výbrusu, linkování, přeložiskování, přetěsnění atd.) jsem ji letos kompletně dokončil a úspěšně prošel technickou kontrolou. Nejvíce jsem se obával, zde se mi všechny díly z jednotlivých míst, kde byly rozesety, vrátí zpět bez toho, aby mi něco scházelo. Povedlo se. Nejhorší bylo sehnat hlavu s dekompresorem. Po předražených nabídkách za tisíce, jsem nakonec koupil celý rezervní kompletní motor za 500 CZK.

Pro mě je velký nezvyk, že se při jízdě brzdí víc zadní brzdou než přední. Prostě je to naopak, než u dnešních motorek. Občas mám strach, že to nezastavím, ale zadní brzda vždy vše zachránila.

Žádné ovládání blinkrů, palivových map, nastavení podvozku, ADS apod., ale kohout na benzín, krytka sání a přeplavení karburátoru. Chce to takovou poctivou práci řidiče.

Čadil
Čadil napsal 04.07.18 v 14:53 10b.

Tuhle měl můj táta.Pak si koupil 250 Jawu.Zetku v roce 1974 rozebral,měla prasklý rám.Po 30ti letech jsem motor sundal z komory,dal na ponk,pověsil flašku s benzínem a na ponku nastartoval.A on chytil a fungoval.Po 30ti letech,bez čisteni svíčky,karbecu,ničeho.Sám jsem tomu nevěřil,chtěl jsem to ze srandy zkusit.Co dodat víc?Není to nádhera?

bartikpeta
bartikpeta napsal 03.05.15 v 10:53 10b.

Krasavice

zmulin