Kawasaki EN 500 (1996)

Vlastník honzulin78
Vloženo 20.10.2014
Aktualizováno 20.10.2014

Příjemná,lehce ovladatelná motorka s dostačujícím výkonek a slušnou spotřebou,na začátek ideální

Honda CB 500: velikost

První dojmy - Při prvních metrech zkušební jízdy mě moc nenadchla,ale čím delší byla,tím to bylo lepší :-)

Motorku bych doporučil pro - Moto bych doporučil pro začínajícího jezdce pro získání nějaké té zkušenosti,pro klidnější jízdu,nebo prostě pro toho kdo ji zkrátka chce :-)

Doplňky na motorce - Z doplňků zdobí motocykl pouze rolka s lékárničkou a praktická opěrka spolujezdce.

Jak už jsem zmínil,první metry s tímto strojem nebyly skutečně nijak oslnivé,ale nakonec jsme si docela padli do noty. Jelo se pro ni na jaře,cca 220 km,prodávající o ní moc nevěděl,zdědil ji po otci,tak mě napadlo jestli mě někde Kawka nenechá stát.. Nenechala,jízda dom byla fakt relax,jen asi po 100 km mě začala pekelně bolet kostrč ,občasné zastávky problém vyřešily. Pak putovala k "Doctorovi" (jemu dík za odvedenou práci) na seřízení a vše co bylo třeba. Pak už jen jezdit a tankovat Za sezonu jsme dali zhruba jen něco kolem 4500 km,ale zvládli Šumavu,několikrát ze severu na jih bez jediného problému,jízdou klidnou i ostřejší,se spotřebou v rozmezí od 4,2 do 6 litrů. Teď ke stroji..na pětistovku mohutná,pohodlná (alespoň z pohledu řidiče),se slušným zátahem i jízdními vlastnostmi. Vytkl bych slabší brzdy,horší výhled do zrcátek a minimum odkládacích prostor.. Co se týče cestování,mám radši jízdu na delší trasy,ty Kawa zvládá bez problémů,jízda pro mě,pro řidiče příjemná,spolujezdec zřejmě takové pohodlí nemá,ale.. na dálnici nudí stereotypní jízda,při rychlosti kolem 130 km/h docela fouká,na okreskách bych snesl od motorky více jistoty do zatáček,ale je to zřejmě subjektivní pohled. Jinak celkově se strojem maximální spokojenost.

honzulin78
honzulin78 napsal 29.01.15 v 14:38

Děkuji všem za hodnocení, s Kawinkou celkově spokojenost,těším se na jaro až vymeteme zas nějakou tu pavučinu z výfuku . Ještě jednou díky a Vám všem mnoho šťastných kilometrů!!!

jikov
jikov napsal 21.01.15 v 19:58 10b.

Krásný stroj,ať Ti dělá jen radost.

Boža
Boža napsal 07.11.14 v 09:29 10b.

Krásná mašinka na pohodu za 10 bodů

fery251
fery251 napsal 21.10.14 v 18:51 10b.

Krásná a ta barva...super

žižala.
žižala. napsal 21.10.14 v 18:08 10b.

Parádní strojovna.