Suzuki DL 1000 V-Strom (2014)

Vlastník horak.r72
Vloženo 21.9.2014
Aktualizováno 9.1.2022

Vloženo: 28.09.2016, Uskutečněno: 23.09.2016, Stav tachometru: 18000 km, Zhlédnuto: 15x

Tento výlet se plánoval už dlouho. Původně měl být na čtyři dny (od čtvrtka do neděle), ale kvůli avizované změně počasí jsme ho museli o týden posunout a zkrátit na tři dny, také počet účastníků se snížil.

V pátek 23.9.2016 máme sraz v 9 hodin na benzince v Holešově. Ráno mlha 5 stupňů, to bude zase den … Dáváme si výbornou horkou kávu od Benziny a vyrážíme směr Otrokovice, Staré Město u UH a Břeclav. To už nám slunko začíná svítit na cestu. Jsme v Rakousku a užíváme si minimálního provozu na zdejších cestách. Míříme na Krems a St. Pölten, přejíždíme Dunaj a směřujeme do kopců. První cíl naší cesty je poutní místo Mariazell (něco jako náš Hostýn, ale ve městě). Cestou do Mariazellu nás zastavuje policejní hlídka a každého napadá že jsme jeli rychle. A oni to na nás zkoušeli německy, anglicky, ale česky to nezkusili… Rychlost to nebyla, chtěli dokumenty, lékárničky a pak si našli oběť. Jedna zadní pneumatika „nadýchala“ jen 0,84 mm. Stálo to sice 30 euro, ale pustili nás dál. Tady už jsme opravdu v horách. Jedeme údolím, vlevo řeka, vpravo koleje, před námi tunel, krásné cesty a zatáčky… a z ničeho nic šotolinka, taky tu mají enduro, kluci rakouští. Začíná se smrákat a my přijíždíme do Liezenu, provoz jak u nás. Do cíle nám zbývá 20 km a my se posunujeme v koloně od semaforu k semaforu. Po cca 470 km jsme konečně v cíli. Čeká nás apartmán v Tauplitz, slivovička a bazén.

Sobota 24.9.2016 vypadá na pěkný den až do chvíle, kdy zjišťujeme, že na jedné „nízkoprofilové“ pneumatice začíná vykukovat plátno. Jedeme do Liezenu hledat pneuservis. Po dotazu na benzince a pak v prodejně s motodíly se dostáváme do pneuservisu, kde snad přezouvají všechno od kola až po náklaďák. Dílo se podařilo a my vyrážíme směrem na Tamsweg. Nejdříve po slušných silnicích, potom po užších horských a lesních cestičkách tak pro jedno auto nebo stádo krav. Zajímavé zážitky v úzkých serpentýnách. Ale to je jen předehra před vrcholem dnešního dne. Přijíždíme k závoře, zaplatíme 10,5 eura za motorku a vyrážíme si užít zatáčky na NockalmenStrasse. Je to BOMBÁÁÁ. Zastavujeme na vrcholu Eisentalhohe ve výšce 2042 a kocháme se. Při cestě dolů má člověk plné ruce a nohy brždění. Sjezd dolů se nám všem povedl bez ztráty kytičky a odměnou nám je hutná rybí polévka v rybářské restauraci hned za závorou směrem na Reichenau. Cesta zpět ubíhá ve svižném tempu po silnici 95 (TurracherStrasse) a 96 (MurtalStrasse). Potkáváme mraky motorek, ani nestíháš zdravit kolegy. Když se opět dostáváme na úzké „kravské“ stezky se spoustou serpentýn, které už jsme dnes jednou jeli jen opačně, zastavujeme v nejvyšším sedle tohoto úseku na Sölkpass ve výšce 1790 m, sesedáme z motorek „padáme k zemi a v kapličce děkujeme Bohu že jsme to přežili...“. Zpět do Tauplitzu přijíždíme v poklidu okolo šesté hodiny. V kolech máme cca 340km a už se těšíme na bazén a saunu.

V neděli 25.9.2016 se probouzíme do krásného jasného rána, je 9 stupňů a vypadá to dobře. Posnídáme, pobalíme se a vyrážíme. S výběrem trasy se spoléháme stoprocentně na navigaci, takže rychlá, mimo dálnice, domů … a bude to cca 420 km. Po 5 kilometrech vjíždíme do mlhy a těch 9 stupňů je najednou málo. První zastávka po 100 kilometrech, po mlze ani vidu a začínáme se odstrojovat. I zkušení přiznali, že hefty pouštěli na dvojku. V nížině okolo Dunaje je krásných 22 stupňů a cesta nám pěkně ubíhá až do St. Pöltenu, kde trochu bloudíme, ale naštěstí není takový provoz a rychle se to srovná. Jen malý poznatek k domorodcům: nevadí jim že se před ně nacpete, ještě Vám uhnou. Když odbočujete na křižovatce nebo na kruháči a vidí skupinu motorek tak Vás pustí i když mají přednost. Přejíždíme čáru. Jsme v Břeclavi a nestačíme se divit. V Rakousku liduprázdné města a dědiny a tady hrůza. Plné města i silnice. Poslední zastávka a rozlučka proběhla v Míškovicích. Dojeli jsme všichni v pořádku, Báwo, Fazer, Bulldog a taky oba Stromky. Takže poděkování organizátorovi všem účastníkům zájezdu a taky tomu co řídí počasí, vyšlo to super.

TonyR (1) napsal 08.12.2018 v 21:25

Moc hezký

mildas07 (0) napsal 02.10.2016 v 20:34

Radku opět jsi nezklamal zase krásně popsaný opravdu já jsem velmi rád že máme takového kronikáře

D_avis (0) napsal 28.09.2016 v 20:55

Ahoj,hezky napsáno
Máme podobný fotky. V Tauplitzu jsme s vámi mluvili v sauně.
Tak hodně zdaru
David

• Přehrady 2021

Tradiční červnový trip naší party nazvaný Covid Road 2021 nakonec proběhl po Česku jako Přehrady 2021. Vyrazili jsme hned jak se uvolnili zákazová opatření ( otevřeli hospody a ubytování), trval 4 dny a najeli jsme necel

Vloženo: 08.01.2022
    Uskutečněno: 10.06.2021
    Tachometr: 51900km
  • Moto rok 2020

Motoroute 2020 … jak jsme nejeli na Sardinii Po skončení sezóny 2019 jsme jako vždycky začali s naším motoklubem kout plány na motoroute 2020. Podle vyprávění známých a taky cestopisů a deníků na Motorkářích jsme si vys

Vloženo: 01.01.2021
    Uskutečněno: 31.12.2020
  • Motoroute 2019- Alpské šotolony

Motoroute 2019- Alpské šotoliny Tomuto výletu předcházelo několik událostí. Jedna né moc příjemná a to že v srpnu 2018 našeho výstrojního a ubytovacího náčelníka Milana zbouralo auto. Ještě to není úplně OK, ale chuť

Vloženo: 23.12.2019
    Uskutečněno: 21.06.2019