Motobécane 40T (1975)

Vlastník Nohajz
Vloženo 11.9.2014
Aktualizováno 8.6.2015

Moped Motobécane Custom Bobber

První dojmy - ...dojmy jen ty nejlepší ne jen že dobře vypadá ale i dobře jezdí :)

...mám rád Mopedy, jsou to velmi univerzální a jednoduchá vozítka na krátké vzdálenosti s minimálníma nákladama a vzhledem k tomu, že lítám jen po Jindřicháči tak jsem mu drobet upravil vzhled a rychlost :)

Základ této předělávky je rám z roku 1975 ostatní věci jsou našpendleny a upraveny tak aby samozřejmě fungovali to je přeci jasný :D
Prvně jsem se postaral o přední vidle, jsou z pitbike a jsou pokrácený k velikosti mopedu, použil jsem i přední kotoučovou brzdu z pitbike a brejle taktéž, náležitě sem musel upravit i krk řízení což bylo jedna-dvě-zaječela rozbruska a bylo dokonáno.
Drobet jsem dumal nad řidítkama, jestli nějaký kafáčský nebo nějaká otočený vlaštovky a pak jsem prolejzal zdejší bazar a koukám jak tele na řídítka z nějaký rejže a za pár korun!!! sééém s nima jen jsem do nich vytočil vložky na průměr vidlice a seděj éňoňéňo...
Ono vlastně na mopedu není co popisovat, páč se vlastně skládá z pár kusů, ale i tak to proběhneme :)
Sedlo je opravdu tak říkajíc spartanské a to prozatím, potah leží v garáži, nic méně nevím jestli ho tam dám takhle to tak nějak vypadá jakože líp? :)
Něco málo ke kolům, lité šestipaprsky vypadají excelentně, alespoň mě k tomu dizajnově sedí lépe než klasický výplet, ráfky jsou obutý do slicku Dunlop Racing KR 149.
Něco o srdci mopedu, píst se šoupe v nikasilu, 4-port válec, sání klapkama, bezkontaktní zapalování, no héle jede to šest pětek :)

Ono tohle vozítko vlastně snad ani není moped, ale spíš motokolo, nechá se totiž na velké řemenici otočením zámečku vypnout pohon motoru a prostě si jen tak šlapat, ovšem není to nic moc :D

Teď je moped ve fázi testování než půjde do laku, ale už teď můžu říci, že to zůstane tak jak to je, jen malé změny proběhnou...jo a možná větší karbec :)

Moped vzbuzuje v mém okolí velký ohlas jak u lidí tak místní policie, už mě dvakrát stavěli a museli si to vyfotit :)...a to ještě nevědí co stavím teď

Daksi
Daksi napsal 11.08.16 v 21:57 10b.

Super bike!!! Z čeho je to stavěné??? Děláš to aj na kšeft?

wsbk
wsbk napsal 08.06.15 v 20:52 10b.

Nohajz
Nohajz napsal 19.09.14 v 14:32

...díky kluci
Dneska jsem vzal do ruky řídítka z Babety a jen tak je přiložil, čéče to by byl Bobber jak z nosu

TommyPchalek
TommyPchalek napsal 18.09.14 v 22:19

Kámo, jen tak dál, mám hlad po dalším POVEDENÝM kousku

Toni
Toni napsal 18.09.14 v 14:17