Triumph Street Triple R (2009)

Vlastník pecs83
Vloženo 6.8.2014
Aktualizováno 15.2.2015

Triumph Street Triple R - Pre mna to prave na bezne cesty.

První dojmy - Pred Triplom som mal Suzuki SV 650 r.v. 2000. Rozdiel je markantny, no samozrejme ocakavajuci.

Motorku bych doporučil pro - - hlada nahaca - hlada zabavu, emocie, uzitok a pridanu hodnotu (je to Triumph) - nehlada najbrutalnejsi vykon, ktory vyuzije raz na 5 sekund, ale na bezne cesty ho ma aj tak dostatok

Triple ma bezkonkurencny priebeh nastupu vykonu od nizkych otacok az po 12000ot.
Motor Sv-ecka je tiez velmi zabavny, aspon pre mna bol. Vyhovoval mojmu jazdeckemu stylu. Mohutny spodok (na 650ccm).
Nie som moc velky priaznivec radovych stvorvalcov, lebo tie funguju, iba ked sa tocia naplno, dole je to nuda a hore idu, ako sialene a zase robit napr. 300km vylet s nonstop vytocenym motom tiez nie je uplne to prave orechove.
Motor Street Tripla je pre mna uplna harmonia a zladenie toho co mne vyhovuje.
Mohutnejsi spodok (oproti stvorhrncekom) a silnejsi vrch (oproti dvojhrncom).

Ked porovnavam manevrovatelnost ,tak v tom je asi najvacsi rozdiel. Podvozok, tuhost celej motorky u Street Triple je ako z ineho sveta oproti SV. :)
SV ma tazisko podstatne vyssie a je to citit hned po prvych kilometroch. Preklapanie zo strany na stranu, manevrovatelnost celej moto. Triumph sa vedie ako keby to uz vedel sam u SV to bolo obcas pretlacanie sa :) Ale mal som to rad, lebo som citil , ze soferujem moto a nie bicykel.

Brzdy na Triumphe - Tuk na packu a vypadne vam zubna proteza (ak uz mate)
Brzdy na SV - Tuk...a nic...no jednoducho treba to stlacit. Ale brzdia tiez :)

Spotreba paliva je velmi podobna.

Male porovnanie Street Triple R s motorkami na ktorych som mal moznost jazdit:
vs Kawasaki ZX6R 636 r.v.2006
+ Kawa silnejsia hore, fakt pre mna asi uz vela vykonu na bezne cesty :)
- pohodolnost (aj ked na SS to nie je uplne zle)
vs Honda Hornet r.v. 2007
+ manevrovatelnost velmi podobna ako Triumph
- Nuda Nuda Nuda (Motor, cela moto, fakt som si viacej uzival jazdu na SV)
vs Suzuki Inazuma 750 r.v.2001
- cela motorka :) , brzdy, podvozok sa vlnil ako harmonika (mozno zly kus)
vs Suzuki SV650 r.v. 2000
vsetko je zhrnute vyssie. No aj ked mozno porovnanie motoriek vyslo o dost horsie pre SV, tak by som chcel povedat, ze na SV nedam dopustit a vobec nelutujem jazdu na nej. Pre mna mala caro, nedosla mi vobec sterilna motorka, ako polovica motoriek, ktore sa vyrabaju teraz. Bola a je to budgetova moto pre masy a z nich mi dojde ako jedna z najlepsich! Triumph Street Triple je niekde inde, ale to urcite netraba nikomu vysvetlovat.

Zatial asi tolko...s pribudajucimi km budem doplnat dalsie moje dojmy.

Bauiii
Bauiii napsal 10.08.14 v 08:53

koupi
koupi napsal 08.08.14 v 11:36

Super moto a ve správný barvě