Jawa 50/20 Pionýr (1968)

Vlastník Cihas
Vloženo 9.7.2014
Aktualizováno 9.7.2014

Srdeční záležitost, stroj, který by neměl chybět při výchově nejmladší generace budoucích milovníků jedné stopy.

První dojmy - Dojmy z jízdy? je to stroj, díky kterému se člověk naučí citlivě zacházet se spojkou a převodovkou. Spojka má krátký chod a převodovka vyžaduje při podřazování meziplyn :-) Snadno ovladatelný, takže můžete vychovávat 5tileté caparty... ostatně pár lidí jsem na něm naučil jezdit, jde to tak nějak samo :-)

Motorku bych doporučil pro - Doporučil bych ho lidem, kteří nemají rádi plasty, nevadím jim občas něco dotáhnout, nevadí jim malá rychlost, váží málo a mají kladný vztah ke starým věcem, myslím si, že při chalupaření to může být bezvadný společník, který nezabere moc místa a je s ním bezvadná manipulace - žádná baterka - sednu a jedu!!! :-) jak říkám, je to motorka S koulema 8-)

Doplňky na motorce - přídavný rám do prázdného prostoru
tankvak na přídavný rám
taška pod přídavný rám
2x led světlo na řidítka "styl enduro cesták" (jedno svítí více, než origoš dálkové...)
delší zadní zástěrka
poladěný výfuk (zvuk jako 4t 125...)
převod do pomala
lepší zrcátka
rychlopal
sundán "revmaplech"
žluto-černý lak

Volba byla jasná, byl v garáži, dokonce ještě po pradědovi... tak jsem s ním od 12nácti na chalupě brázdil polnačky a lesní stezky. Vždycky jsem se snažil mít všechno správně seštelované, dotažené, promazané... nějaké úpravy motoru jsou naprosto zbytečné. Nejlépe se tento stroj cítí na mezi malovesnickejch dálnicích Největší závada za ty roky... asi žádná, nikdy mě nikde nenechal, jen jeden čas odpaloval svíčky, kvůli indučce... minulý rok jsem svíčku ani jednou neviděl na srazech se mě majitelé simsonů ptali, co jsem s ním dělal, že tak jede, já jen říkal, že je u něj všechno tak, jak má být a že jen tahám za plyn největší nevýhodu bych viděl v ucpávání trysek... Za ty roky jsem s ním najel hodně kilometrů, doufám, že jich ještě hodně najedu

Čadil
Čadil napsal 09.07.18 v 21:40 10b.

KRASAVEC

Milan1963
Milan1963 napsal 10.07.14 v 10:00 10b.

Pěkný, hezká barva. At' jezdí bez problémů .