Triumph Bonneville 900 (2010)

Vlastník loza
Vloženo 8.7.2014
Aktualizováno 27.4.2020

Motorka byla uvedená do provozu v roce 2010 v Itálii. Kupoval jsem ji s 19000km na tachometru. Vizuálně jako nová. Motorka pro jízdu na pohodu v poklidu po okresních cestách, ale v případě potřeby i pro přesun po dálnici.

První dojmy - Jelikož jsem toho na větších motorkách moc nenajezdil, nemám příliš srovnání, ale "Bony" mi padl hned do ruky. Motorka je perfektně ovladatelná a na můj styl jízdy má dostatek výkonu. Zatím jsem naprosto spokojenej.

Když jsem vybíral motorku, tak jsem chtěl nějaké "retro" protože se mi prostě líbí :) Měl jsem 2 varianty - Triumph Bonneville a Kawasaki W800. Motorku jsem chtěl černou ( to byl teda hlavně požadavek manželky :) tak mi chvilku trvalo, než jsem našel tu správnou.

Než jsem koupil "Bonyho" jezdil jsem hlavně na veteránech a "kolem komína".
První, na co jsem si po přechodu z motorek starších 50ti let musel hodně zvykat je brzdění motorem, to mi trvalo prvních 100km. Dneska mám na "Bonym" najeto kolem 2000km a už jsme si snad na sebe zvykli. Nejlepší svezení je pro mě silnice druhé třídy - přehledné zatáčky - rychlost 80 - 100km/h a jízda "na pohodu" Zhruba polovinu odjetých kilometrů jsme jeli ve dvou a výkon i jízdní vlastnosti jsou perfektní.

Spotřebu jsem spočítal necelých 5l na 100km a na nádrž se dá najet 300km. Jediné, co mi chybí je úložný prostor, který je fakt minimální. Lékárnu a vestu jsem tak tak narval pod sedlo, které je přichycené dvěma šrouby, takže pokud bych lékárnu rychle potřeboval, musím vyndat imbus a honem šroubovat.. Zatím jsem žádné další doplňky nedokoupil, ale vzhledem k tomu prostoru uvažuji o nějakých brašnách, nebo o nosiči.

ok3rk
ok3rk napsal 13.02.23 v 14:56 9b.

Ahoj. Měl jsem několik kalsických motocyklů, anglických značek z letech 60-90let výroby a na stará kolena jsem si pořídil tento stroj. Už mi plně vyhovuje a v dnešní době , plně vyhovuje.Jsem s ním spokojen , jen ta spotřeba , když se za to zatáhne, je podstatně větší. Na mojim postavu 172cm je dost vysoko posez.
Je to pohodlný cesťák.

Retráč
Retráč napsal 15.07.14 v 11:26 10b.

klasika za 10b

kubajzik
kubajzik napsal 14.07.14 v 14:39 10b.

Pořídil jsem si stejnou a mám zcela totožné zkušenosti :) Ať slouží!

Konqui
Konqui napsal 09.07.14 v 13:39

Nádhera, nejkrásnější klasika co jsem viděl.

Milan1963
Milan1963 napsal 09.07.14 v 09:45 10b.

Krásná motorka, přeju hodně pohodových kilometrů.