Kawasaki ZR 7 (2004)

Vlastník smmitthy
Vloženo 5.7.2014
Aktualizováno 5.7.2022

Dovolená 2017 - Německo, Dánsko a na skok do Švédska

Vloženo: 30.08.2017, Uskutečněno: 01.07.2017, Stav tachometru: 55362 km, Zhlédnuto: 14x

V KOSTCE:

Švédsko - 35 kč

Trajekt Frederikshavn - Göteborg (řidič + moto) 305 DKK
Most Oresund (řidič + moto) 29 €
Trajekt Rodby-Puttgarden (řidič + moto) cca 60€ nepamatuji si přesně
Kemp ve Frederikshavnu cca 350 kč (včetně sprchy)
Motel v Gallinu 23€ /os.

Celkové náklady na 1 osobu cca a 1 moto = 10000 kč

Itinerář:
1. Den
Děčín - Dresden - Jüterborg - Jerichow - Perleberg - Schwerin - Ratzeburg - Gallin

2. Den
Gallin - Schwarzenbek - Hamburg - Glückstadt - Neufeld - Husum - Tonder - RIbe - Esbjerg - Varde - jezero Filso

3. Den
jezero Filso - Ringkobing Fjord - Sondervig - Thorsminde - Koldby - Thisted - Aabybro - Lokken - Hjorring - Frederikshavn - Skagen - Frederikshavn

4. Den
Frederikshavn - trajekt do Götebog - Kungsbacka - Vaberg - Falkenberg - Halmstad - Ängelholm - Landskrona - Malmö - Öresundský most - Kobenhavn

5. Den
Kobenhavn - Koge - Vordingborg - Guldborg - Maribo - Rodby - trajekt do Německa - Puttgarden - Lübeck - Schönberg - Rehna - Gadebusch - Schwerin - Perleberg - Jerichow - Lutherstagt Wittenberg - Strehla - Coswig - Dresden - Děčín

Poznámky:

- V Dánsku nejsou pumpy s obsluhou, na benzínce lze platit pouze kartou.
- V Dánsku je rovina jak vertikální, tak horizontální.
- Cestou jsme viděli asi 1000 větrných elektráren
- mouchy z plexi jsme čistili naposledy na severu Nemecka, pak zase na severu Německa
- v Dánsku platí pravidlo, že pokud si obléknete nepromok, přestane pršet...platí ve 100% případů
- silnice po překročení české státní hranice = nádhera
- jelo se pořád i za deště
-z Kobenhavn jsme poslední den vyjeli v 8:30 a v 1:30 jsme byli v Děčíně. Jeli jsme kromě krátkých přestávek v kuse

smmitthy (0) napsal 30.08.2017 v 20:40

Já ty pumpy znám, několikrát jsem se s nimi setkal i v ČR nebo v Rakousku. Čuměli jsme jako puci, že jsme nenašli jedinou pumpu s obsluhou.

milan1963 (272) napsal 30.08.2017 v 16:40

Benzín v Dánsku nelze platit hotově ? To je mi novinka...kartu nemám, ani ji nechci, ale Dánsko plánuju. Vozím pouze hotovost...

• Údržba jaro 2019

V létě dělané přední brzdy. Komplet až na kotouče. Na podzim namazaný řetěz, vyměněný olej, očištěny svíčky, vyčištěn vzduch. KN filtr.

Typ: Údržba
    Vloženo: 25.03.2019
    Uskutečněno: 25.03.2019
  • Dovolená léto 2018 - Rakousko s Alešem

Saalfelden am St. Meer, Bad Hofgastein, Zillertal, Gerlos Strasse, Kaprun, Villach Hochalpen Strasse, Hallstatt, Maltatal

Typ: Dovolená
    Vloženo: 25.03.2019
    Uskutečněno: 05.07.2018
  • Údržba léto 2017

Výměna oleje i filtru (po 6000) vyprání řetězu očištění svíček kontrola brzdového obložení - do konce sezóny vydrží Dolití brzdové kapaliny - objednán olej. filtr, 4x svíčka, přední desky v zimě bych chtěl nech

Typ: Údržba
    Vloženo: 30.08.2017