Yamaha XV 1700 Warrior (2006)

Vlastník Jarek535
Vloženo 27.6.2014
Aktualizováno 8.1.2017

Splněný sen.Opravdu stroj pro velké kluky

Motorka koupena od Dave-T5P (Říčany) - výborné jednání

První dojmy - První jízda byla trochu nervózní, ale po pár zatáčkách jsem si připadal, jako bychom se znali už léta. Jeho síla je něco, co snad nedokážu slovy popsat. Kdo neseděl u plynu, tak nepochopí :-)

Motorku bych doporučil pro - pro mírně zkušeného motorkáře s velkou mírou rozumu

Doplňky na motorce - padáky, plexi, držáky brašen, brašny, koncovka výfuku, folie

Při prvním setkání jsem už věděl, že nepojedu domů s prázdnou. Už na první pohled na mě Brutík udělal dojem. Byla to láska na první pohled :D Mohutná nádrž, zadní guma a nádherný motor. Trochu jsem se obával váhového rozdílu. Přeci jen přesedlat z 200 kilogramové 535 Viraga na 300 kg těžkého mazlíka je docela skok. Ale obavy se po prvním nasednutí rozplynuly. Díky nízkému těžišti se motorka narovnala takřka sama. První jízda byla ze začátku dost nervózní. S takhle výkonným strojem jsem ještě neměl zkušenosti. Ale po pár zatáčkách padla do ruky a jelo se na pohodu. Pak jsem zkusil trochu zabrat za plyn. Čekal jsem hodně, ale tohle fakt ne. Rozdíl byl opravdu astronomický. Zadní guma se s okamžitou odezvou zakousla do silnice a ručička tachometru začala rychle stoupat. Když už jsem si myslel, že už to nemůže být lepší, tak jsem zjistil, že používám plyn jen na půl. Z toho prvotního šoku jsem zapomněl zkusit, co to opravdu dokáže. :D pak jsem pochopil komentáře kolegů, když psali, že jim to prodlužuje ruce a trhá koule. Je to pravda... Konečně jsem, díky mohutnosti mašiny, dobře vidět, ale jsem i dost dobře slyšet. Předchozí majitel si pořídil novou koncovku výfuku a... Většina řidičů, kteří zaslechnou řev mého děla, se mi poměrně ochotně klidí z cesty :D co víc k tomu říct...

Tak první sezóna zamnou. Musím uznat, že nelituji jediného halíře, co jsem za Brutíka dal. Osvědčil se ve všech směrech. Jak na pohodovou jízdu křížem krážem po okrskách, tak na pořádné provětrání po dálnici. Řekl bych, že opravdu vzbuzuje respekt. Četnost dobrovolně uhýbajících řidičů se přímo úměrně zvyšuje s narůstající rychlostí :D Nevím, jestli to brát jako klad nebo zápor, ale moje mladá se do ní zabouchla. Už jí pozná podle zvuku, takže jsem vlastně pořád pod dohledem :/ :D
Jinak jsme spolu najeli zatím 4 000 km a jeden km lepší než druhý. Malinko jsem upravil vzhled. Po předchozím majiteli byly na nádrži jemné škrábance na nádrži, které nešly rozleštit a hrozně mě štvaly. Na nový lak nezbyly peníze, tak jsem to dočasně pořešil formou folie, kterou se pokrývají i auta. Docela tím prokoukla. Foto v galerii

A máme tu závěr další sezony. Mazlík drží stejně jako židovská víra. Víra v něj je pevná a neotřesilná. Máme spolu už za sebou i první defekt. Opravdu bych nikomu z vás nepřál tlačit 300 kilo mrtvé váhy. Po pár desítkách metrech bych ji z fleku prodal ;-D ale jen do doby, než jsme přezuli. Pak jsme se opět kamarádili. Málem jsme se nepohodli na technické kontrole kvůli výfuku (debilní novela zákona ) ale nic, co by nespravilo pár korun bokem do kapsy kontrolora ;-P Zkoušel jsem i jezdit bez plexi. Jízda byla kupodivu stále pohodlná a plnohodnotná. Spotřeba se ale zvýšila o litr tak se plexi vrátilo na své místo. Jinak stále jezdíme za zhruba 6 litrů ikdyž docela taháme za heft

Čadil
Čadil napsal 09.07.18 v 22:01 10b.

Tomi..
Tomi.. napsal 18.12.16 v 16:55 10b.

plně se ztotožňuji s tvým hodnocením. Máme ty stroje asi stejnou dobu

Brejlovec
Brejlovec napsal 03.02.15 v 18:07

Taky gratuluji. Byla jedna z těch, které jsem zkoušel a můžu říct, že motorově, výkonově byla nejlepší. Ovšem nakonec jsem vybral tu mému oku více lahodící.

Jarek535
Jarek535 napsal 03.02.15 v 03:15

Díky za komenty rád bych s tou plexinou poradil, ale tu tam zakoupil předchozí majitel a já se nepídil po tom, kde ji sehnal. Tak bohužel

karlos101
karlos101 napsal 27.12.14 v 11:48

Ahoj tvůj bike vypadá opravdu pěkně,mám prosbinec ,tip na to plexi je to origoš.
projel jsem všechny weby a ebay a tohle co máš,na to nemohu nikde narazit.Nebo kde ho koupit.Díky moc ,a mašina at ti šlape jak má ,v sezoně co nás čeká Čao karlos