Buell XB12Ss (2007)

Vlastník Zar
Vloženo 20.6.2014
Aktualizováno 28.12.2015

Vloženo: 07.08.2015, Uskutečněno: 07.08.2015, Zhlédnuto: 29x

Jelikož mě čekala motodovolená a nesnáším batoh na zádech, bylo jasné ,že potřebuji zavazadelník
Vzhledem k tomu že kufry působí dost těžkotonážně a jsou poměrně drahé, rozhodl jsem se pro boční brašny.
Po urputném hledání jsem objednal prvně od Giwi ,ale poté co jsem je znovu přeměřil jsem je musel vyměnit za Q-bag, které byly takřka o 10cm kratší po přiložení bylo jasné ,že to byla rozumná volba.
O samotném prostoru který prostě není jsem se zde již zmiňoval ,ale to ,že spojovací popruhy nedostanu pod sedačku mě zamrzelo :-/
Nedá se ovšem nic dělat časem si zvyknu Má to ,ale jednu výhodu následná demontáž je mnohem rychlejší.
K samotným brašnám, vzhledem k malým rozměrům jsou poměrně prostorné, v příslušenství je jak měkká stélka (proti poškrábání), tak pláštěnky a popruhy přes rameno.
Co bych vytkl je asi popěrně nesmyslná oka pro upevnění a Logo firmy které vypadá dost "lacině" .
Samotná montáž byl poněkud oříšek.
Skloubit viditelnost blinkrů (vzhledem k posunutí k sedlu) viditelnost koncových světel (vzhledem k umístění na rám zadních stupaček) a následnému posezu jezdce a v poslední řadě zamezení sevření kapes, vzhledem k malé ploše opěrných bodů, si celý systém vyžádal podpěrnou konstrukci.
Po několika málo minutách jsem našel v garáži 2ks Závitových tyčí M6, které šli krásně protáhnout dutými čepy zadních stupaček.
Po samotném ohnutí jedné strany jsem se pokoušel 2X doohýbat i stranu druhou. Pár matiček podložek něco málo sváru a je hotovo.
Abych předešel poškození o hrany závitu po celé délce je natažena silikonová hadička.
Po následné motodovolené, při které byl nájezd kolem 700km musím konstatovat, že kup byl velice výhodný a splnil má očekávání. Vše bez jakékoli závady

• Odizolování sedla

Vzhledem k poslednímu BUELL srazu na Moravě a nájezdem téměř 600km v obrovském vedru jsem si myslel, že mi můj "VERCAJK" uhoří. Postup byl poměrně jednoduchý. Tepelně izolační folie za radiátor, oboustranka a nůžky.

Vloženo: 07.08.2015
    Uskutečněno: 07.08.2015
  • Výměna oleje

Výměna oleje. Zde asi není co rozepisovat. Jelikož jsem neznal dobu ani značku oleje po předchozím majiteli, rozhodl jsem se pro výměnu. Po dlouhodobém váhání jsem se u Amerického stroje rozhodl pro Americký olej,

Typ: Údržba
    Vloženo: 17.04.2015
    Uskutečněno: 17.04.2015
  • Držák RZ

Dosavadní umístění RZ má prostě každej :D Jen to uhňápnout rovnou u sedadla to samo sebou umíme (y) Ale přijít s něčím novým ? Moc se mi líbila RZ tzv. v kole (tedy umístěna na levé straně poblíž osy kola. Po tom

Vloženo: 07.04.2015
    Uskutečněno: 07.04.2015