Triumph Sprint ST 1050 (2006)

Vlastník pajinek50
Vloženo 19.6.2014
Aktualizováno 1.7.2014

Po 3 Suzuki GSX 600 F s obměnami po 2-3 letech první 3 válec a nelituji.

Honda VFR 800: Na mě malá
Honda XL 1000V Varadero: Přišlo mi že řídím kamarádovo scooter Yamaha TMax 500 :)
Suzuki DL 1000 V-Strom: Zaujala mě, ale ne natolik abych za ní dal peníze
BMW K 1200 S: Poslední z výběru, bál jsem se opravy převodovky, proto jsem jí nakonec nevzal.

První dojmy - Vybíral jsem motorku na svou řekněme netradiční postavu dost dlouho a až na popud kamaráda jsem si jel prohlédnout a projet Triumpha. Po příjezdu k původnímu majiteli jsem si trošku oddychl, jelikož měl o 20 cm ale i 30kg více než já☺ Tříválec mě svým projevem nadchl, do motorky jsem defakto vklouzl, váha mi leží na rukou podstatně méně než na GSX nebo na VFR. Trošku mi vadí měkčí předek, dnes vyměním olej a uvidíme.

Doplňky na motorce - Zadní kryt řetězu dělaný na CNC. Gi-Pro, čiré blinkry zrcátek, alarm, výstražná světla,

Zatím jsem na ST ujel jenom pár desítek kilometrů, ale i za tak málo se zdá že to bude v pořádku :) Jak jsem již psal, posez je pro mě úplně akorát, není zatím kromě měkčích vidlic, co bych asi měl vytknout, uvidíme časem. Modrá je pro mě jakási srdeční záležitost, láká mě mnohem víc než černá nebo červená :D

Na cestování do Itálie nebo někam dál se moc těším.

EDIT nr. 1:

Takže mám za sebou první pořádný výlet sice jen po ČR - Šumava ale i tak si myslím že je na řadě doplnit "deníček" :)

Vyměnili jsme olej ve vidlích, a motorka se hned chová lépe. Namontován Gi-Pro, je to vcelku užitečné, někdy se přistihnu že jedu na pětku místo na šestku, po mrknutí na display klidně přeřadím a spotřeba šla díky tomu o 0,5L dolů. Teoreticky se Gi-Pro zaplatí jenom na úspoře paliva. Spotřeba je přímo úměrná stylu jízdy, ale nato že to je 1050 obsah, a opravdu jsem se s tím včera nemazal, jsem na 6,7L/100km a to jsem včera trhnul na motorce speed record v palubním PC :)

Co se týče chování a ovladatelnosti stroje, jsem maximálně spokojen. Ještě žádná motorka mi nesedla jako tato a myslím že pokud se nestane něco vážného, tuto motorku si nechám dokud to jen půjde, případně pořídím stejnou značku / jen jiný typ.

Co se týče ND a doplňků je pravda že v ČR je to bída, ale na ebay.co.uk najdete všechno, a pokud máte kamaráda nebo jste ochotni investovat 19€ za poštovné, pošlou Vám vše :)

Vlada-XX
Vlada-XX napsal 26.06.14 v 19:55