Honda NT 700V Deauville (2007)

Vlastník Soptik7
Vloženo 17.6.2014
Aktualizováno 16.7.2022

Pohodlný cesťáček na "kochačku" i pro začínajícího motorkáře. Nečekejte závodní stroj.

První dojmy - Motorku jsem kupoval koncem ledna, takže nebyla moc velká možnost jí vyzkoušet. Ale hned na začátku února jsem se už nevydržel na ní jen koukat a vyrazil jsem na malou okružní jízdu jen okolo města. Příjemný zvuk motoru... motorka si tak nějak bublá a mě se to líbí, ale to je asi jen o pocitu. Jízda i na studeném asfaltu pohodová a samozřejmě vyhlídková. Motorka mi padla hned do ruky jako kdybych na ní už nějakou tu sezónu odjel. Příjemný posez na širokém sedle, schovaný za vysokým plexi. Chtělo by to ještě deflektory, aby nefoukalo na malíčky u rukou a bylo by to dokonalé, ale ty už jsou za příplatek. Motorka se mi i vzhledově líbí ikdyž je to trochu kompromis. Původně jsem měl jinou představu, ale moje finanční možnosti byly více než nedostatečné. Celkově hodnotím první dojem velice dobře.

Motorku bych doporučil pro - Motorka je určená pro každého kdo má rád robusnější stroje, pohodovou jízdu na kochačku a může to být klidně i začátečník.

Doplňky na motorce - Vyhřívané rukojeti, zvětšené boční kufry, horní kufr.

Musím předeslat, že nejsem žádný zkušený motorkář a motorku jsem vlastně ani nikdy nechtěl. Po dlouhém přemlouvání kamarádů, jsem si pro dojíždění do práce koupil Yamaha YBR 125. No a jak už to bývá, jízda na motorce mě začala bavit. Jak jsem se postupně na motorce naučil jezdit, tak přestala stačit mojí potřebě. Ono jízda proti větru 80 km/h mě opravdu přestala uspokojovat a proto bylo potřeba najít jiný stroj. Výměna přišla po roce za Yamaha XJ600 S Diversion. To už jsem si začal připadat jako motorkář. Jenže pak zklamalo rodinné vozítko, což si vyžádalo nemalou investici a motorku musel z domu. Zařekl jsem se, že už motorku nikdy nechci, ale kdo jednou okusil tu svobodu v sedle, tak mě jistě pochopí a ví, že jsem si lhal do vlastní kapsy. A tak přišla doba, kdy jsem začal pokukovat zase po nějakém stroji. Představa byla úplně jasná ... bude to cesťák do práce a na výlety. I původní představa byla v celku jasná... BMW R 1150 RT. Ale jak jsem procházel inzeráty a porovnával je s možnostmi mého konta, brzy jsem dospěl k názoru, že tudy pro mě cesta bohužel nevede a začal jsem hledat nějaký kompromis. Kolega z práce už Deauvilla nějaký pátek měl a motorka se mi docela líbila. Jeho zkušenosti byly velmi dobré a na motorku si nikdy nestěžoval. Pročetl jsem fůru recenzí, zkouknul nespočet videí a bylo rozhodnutu.
Zatím jsem s motorkou najezdil cca 5000 km většinou do práce a pár delších výletů i s baťůžkem. Kromě tankování, leštění a běžné kontroly všech náplní jsem na motorce nemusel nic opravovat ani dolaďovat. Prostě jak jsem jí koupil, tak na ní jezdím bez jakéhokoliv problému. Jízda mě maximálně uspokojuje, motorka se dobře ovládá a když potřebuji předjet, tak prostě za to vezmu a ona vystřelí kupředu.. no vystřelí... jede svižně, žádný supersport nečekejte, ale na bezpečné předjetí je to dostačující. Na druhou stranu i brzdy fungují docela obstojně. Párkrát jsem potřeboval hodně zpomalit a nebyl s tím sebemenší problém. Při běžné jízdě je brždění plynulé bez cukání nebo nezvyklého kroucení motorky. Tvrdost podvozku se dá nastavit na zadní pružině od měkké houpavé jízdy až po tvrdou kdy cítíte každý kamínek. Já mám nastaveno na zlatý střed a i při jízdě s baťůžkem je to pohodová jízda. Spotřeba je hodně závislá na stylu jízdy. Když motorku nešetřím vyšplhám se na 5,5 l. Při pohodové jízdě okolo 100 km/h pak spotřeba klesne na 4,3 l. Při jízdě s baťůžkem je spotřeba okolo 5 l. Výhodu motorky je i vysoké plexi, které je nastavitelné ve dvou polohách. Já jsem zvolil tu nejvyšší a a protože nejsem žádný čahoun a mám 173 cm tak jsem pěkně schovaný. I přesto, že jsem si koupil na každodenní cesty do práce nepromok, ještě jsem ho nepoužil. Při dešti jsem měl mokré pouze špičky bot a dolní část nohavic, jinak jsem byl v suchu.
Motorka se ideálně hodí pro delší jízdy mimo město. Ve městě je pak trošku neohrabaná, ale ne nezvladatelná a je to i díky její hmotnosti cca 240 kg. Vůbec se motorka nehodí pro jízdu v terénu, takže zapomeňte na jízdy po rozkvetlých loukách. Při jízdě po dálnici to při rychlosti okolo 150 km/h a předjíždění kamionů docela hází, ale stačí snížit plexi a nepříjemný pocit je vyřešen. Jenže já radši jezdím okolo 120 km/h a pěkně schovaný v závětří za vysokým plexi. To házení díky větru není tak zásadní, je to jen nepříjemné. Na delší cestování je motorka výborná i díky velkému úložnému prostoru. Na delší dovolenou to, ale chce opravdu zvětšené boční kufry, protože ty pojmou neskutečné množství nepotřebných věcí, které sebou člověk většinou veze.
Tak tohle je tak nějak v kostce moje půlroční zkušenost s tímhle mazlíkem. A zatím jsem velmi spokojen s rozhodnutím koupit zrovna tenhle stroj. Třeba se časem odhodlám i na nějakou delší vyjížďku do zahraničí.

Edit 13.2.2020:
Mortku si od loňska užívá nový majitel a doufám, že je stejně spokojený a nadšený jako já. Jak jsem již předeslal v původní recenzi, vyrazil jsem i do zahraničí. Za 5 let jsem najezdil něco málo přes 40 tis. km bez jediné závady. Pouze pravidelný každoroční servis a jen jsem tankoval. Je to velmi spolehlivý stroj a i na delší cesty velmi pohodlný. Dá se na něm jet i 750 km v kuse, ale to už je asi hranice, nicméně zážitek z jízdy byl vždy luxusní. Není to motorka na závodění, ale při pochodové jízdě vám poskytne odpovídající komfort. Pokud někdo váhá, můžu tuhle motorku jen doporučit. A proč jsem jí prodal ? Chtěl jsem se posunout o level výš a splnit si svůj sen, takže od dnešního dne sedlám Yamaha FJR 1300AE a o té třeba napíši až se podrobně seznámíme a něco málo spolu prožijeme.

Sakramento
Sakramento napsal 29.12.16 v 21:29 10b.

Gratulíruji . Tak se snad někde potkáme? Užijte se navzájem ve zdraví.

Stomcolt
Stomcolt napsal 19.01.15 v 12:07 10b.

10 b
Tohle chci taky

Luca_69
Luca_69 napsal 28.08.14 v 08:58

moc se mi líbí..

pikot
pikot napsal 24.06.14 v 20:35 10b.

Blahopřeju k výběru . Máš okolí super na projížďky, tak si to užívej.

tanoz
tanoz napsal 22.06.14 v 00:16

Blahopřeji k výběru... Nic lepšího na našich výmolech už snad ani jezdit nemůže...