Simson S 51 Enduro (1972)

Vlastník Matvik
Vloženo 7.6.2014
Aktualizováno 7.6.2014

Stará německá motorka s bílými plechy se kterou bych nejel dál jak 10 km :)

První dojmy - Jízda je pohodlná ale pomalá , ale tak co se dá čekat od 50tky :) Na to jaký to je staroušek je fakt výdržný . Vždy vyjede i ty největší hillclimby na jedničku a na plný otáčky prostě se divím že stále žije bez poruch.

Motorku bych doporučil pro - pro starší lidi a začínající jezdce

Doplňky na motorce - nic

No stroj jsem si nevybral . Stroj jsem dostal od táty . No pár zkušeností mám například : Nikdy nejedu dál jak 10km od domova nechci tlačit celý den :) Jízda je opravdu pohodlná ale na enduro se moc nehodí jelikož má moc měkké tlumiče a pořád jsou nadoraz.Motor na 50tku je vážně výkonný nemůžu si stěžovat.Podvozek no nevím ten jsem nezkoumal :).Ovladatelnost je libová prostě motorka poslouchá na slovo v tomhle lepší než pes . Spolujezdec má strašně málo místa a na delší cesty to s ním není maximálně 2-3km jinak má stroj strašnou zátěž a přehřeje se.Úložný prostor je jen v takových malých trojuhelníkových krytech a nic se tam nevejde maximálně tak papíry od motorky.Spotřeba je skoro nulová prostě vás to nic nestojí ani postřeba ani servis každý si to dovede zpravit sám takže dáte jen za náhradní díly které jsou všude.Poruch je vážně strašně moc za tuhle sezonu jsem se v tom hrabal 4x minimálně.No a nejlépe se motorka cítí v lehkým terénu což jsou takový ty polní cestičky a určitě silnice :) s moto. bych radši daleko nejezdil nikdy nevíš co se posere.

Buchy76
Buchy76 napsal 09.06.14 v 20:30 10b.

Moje první motorka. Rád na síma vzpomínám.