KTM 690 SMC (2014)

Vlastník Sandonorico
Vloženo 1.6.2014
Aktualizováno 10.12.2018

Vloženo: 30.07.2014, Uskutečněno: 30.07.2014, Stav tachometru: 2300 km, Zhlédnuto: 14x

Tak jsem s SMCčkem najel dalších 1 000 km a musím říct, že jsem z tohoto stroje víc a víc nadšený . Ačkoliv jsem během posledních vyjížděk zmokl asi tak 5x, tak každá jízda je pro mě zábavnější než ta předchozí. I když jsem stále z mého pohledu v motorkářských plínkách, vidím, že tahle moto mě posouvá každým kilometrem dál a dál. Člověk má pocit, že jeden den jede nejlépe jak umí a druhý den jede ještě lépe. Zatím nemohu vytknout vůbec nic! Vše dohromady funguje naprosto dokonale. Stále více si uvědomuji, že potenciál tohoto motocyklu je OBROVSKÝ. Doufám, že jednou ho budu moct využívat naplno.
Jeden motorkář mi řekl, že je to jenom sedmistovka, že objem přeci ničím nenahradím. Nesmysl! Tahle moto má výkonu na rozdávání. Je to lehounký bike, který letí jak smyslu zbavený, ale přitom je z hlediska ovládání až chirurgicky přesný. Gumám není co vytknout, drží jako přibité. Na vodě jsem měl jednou trochu potíže, když jsem při předjíždění přidal příliš mnoho plynu a zadní kolo se mi roztancovalo, jinak fungují velmi dobře.
Testoval jsem tank bag přítelkyně. Na SMCčku sedí velmi dobře, nijak mi během jízdy nepřekáží a vejde se do něj dost věcí.
Jediný úkon, který jsem zatím musel na SMCčku provést, když pominu údržbu řetězu, bylo dolití nepatrného množství oleje. Jaarda už o tom psal u svého SMC. Po 1 000 km je potřeba tam zkrátka trochu doplnit.
Docela jsem sledoval spotřebu a musím říct, že jsem byl mile překvapen. Pro někoho je to u tohoto typu motocyklu nepodstatný údaj, ale já to ocením. Asi tak 600 km zpátky jsem začal používat Shell V-Power Nitro+ a spotřeba klesla cca o 0,4L/100 km. Když jsme s přítelkyní absolvovali klidnou vyjížďku předpisovou rychlostí v okolí Slap, spotřeba byla 4,1L/100 km. Při poslední svižné vyjížďce na stejném úseku to bylo 5,2L a to jsem SMCčko opravdu nešetřil.
Pokud jde o doplňky, žádné další zatím nepřibyly. Mám objednané nějaké samolepky, ale to nejdůležitější - koncovka Akrapovič - bude bohužel až na konci září Nedá se nic dělat, musím vydržet. Jsem moc zvědavý na ten rozdíl v průběhu výkonu.
Těším se na další vyjížďku ...

• Po roce...

Minulý týden jsem moto vyzvedl ze servisu a tak je na čase znovu se podělit o zkušenosti. Za rok jsem stihl do servisu najet 5 400 km a maximální spokojenost s tímto strojem stále přetrvává (y) :-) Zatím se neobjev

Typ: Reportáž
    Vloženo: 28.06.2015
    Uskutečněno: 28.06.2015
  • Akrapovic!

Po delší odmlce přidávám další záznam do deníku mého SMCčka. Chtěl bych se hlavně podělit o zkušenost s koncovkou Akrapovic. Loni jsem na ni čekal 5 měsíců, ale to čekání se vyplatilo. Jelikož k instalaci došlo až ke kon

Vloženo: 19.04.2015
    Uskutečněno: 19.04.2015
  • Zajeto. Servis po 1 000 km.

Motocykl je konečně po zajetí. Nastavena mapa č. 2 - plný výkon. SMCčko jede fakt brutálně :-DD Poprvé jsem několikrát okusil jízdu s předním kolem ve vzduchu, ačkoliv to bylo vždy jenom na zlomek okamžiku. Utvrzuje mě

Vloženo: 22.06.2014
    Uskutečněno: 22.06.2014