Yamaha XTZ 750 SuperTenere (1990)

Vlastník Endu
Vloženo 28.5.2014
Aktualizováno 28.5.2014

Je to stařenka, ale stále v dobré kondici, konstrukce, kterou už u dnešních cestovních endur nenajdete.

Kawasaki Versys 650: Cena a hlavně ty novější motorky jsou narvaný elektronikou, v jednoduchosti je síla. :-)

První dojmy - Super, zátah od spodu, jediný co je slabší jsou brzdy. Má obuto silniční pneu a není to ono, smeká se to. Špunty jsou lepší a na silnici to sedí i za mokra, ale to časem dořeším. Jinak maximální spokojenost, ještě dokoupit kufry a někam vyrazit. :-)

Motorku bych doporučil pro - Cestovatelům, kteří nemají tolik peněz, za rozumnou cenu udělá parádní službu, pokud nemáte smůlu na kus.

Doplňky na motorce -

Tahle mašina je moje srdcovka, mašina, která stála týhle byla vzorem vyhrála několik titulů v Rally Paris - Dakar a je to na ní znát. Pokud se s ní manipuluje bez motoru, je to těžká kráva, ale jak se vezme za plyn, parádně se s ní manipuluje. Motor je parádní, bez výhrad, má zátah od spodu a dá se s ní i po dálnici stabilně 160km/h. Je hlavně super na cestování, nejvíc jsem na ní jel necelejch 700 km a bylo to v pohodě. Jediný co bych tomuhle stroji vytknul jsou brzdy, ty jsou docela dost poddimenzovaný, ale dá se na to zvyknout. V 90% stačí podkopnout, nebo ubrat plyn.
Je to hlavně cesťák a kvůli tomu jsem jí kupoval.

Andreman
Andreman napsal 28.07.14 v 18:13