Babetta 207 (1980)

Vlastník Black123
Vloženo 20.5.2014
Aktualizováno 29.11.2017

Po několika motorkách jsem zvažoval co si pořídit na dojíždění na brigádu a jízdy po okolí. Volba padla na Babettu, protože se nemusí dělat STK a s papíry podle výrobního štítku není problém udělat duplikát za pár kaček.

První dojmy - První dojmy byly dosti rozpačité. Babetta nejela, ale po zjištění byl špatný kabel do fajfky. Jízda je velmi pohodová a opravdu je to čistě na kochačku, ale mě to baví a jsem spokojený.

Motorku bych doporučil pro - Věková hranice je zde pomalu neomezená, tím pomalu myslím, že lidé mladší 15 let by jí řídit neměli. Je to stroj na kochačku a na přepravu z jednoho bodu do druhého.

Je to moje nejslabější motorka co jsem kdy měl. Pouhé 1,1kw nezaručují sportovní jízdu, ale z toho důvodu jsem Babettu nekupoval. Když projíždím kolem lidí, tak většinou se přestanou bavit a koukají. Stávám se díky ní středem pozornosti, ale nemám tucha co si lidí o mě asi v té chvíli myslí i když to mi je jedno, protože já si to užívám.

Moje Babetta není v originálním provedení, rám je v černé barvě a zbytek plechařiny v chromu. Původně jsem chtěl nejvíce zachovalou a v originále, ale když jsem jí viděl, tak jsem jí po dohodě vzal.

Motor je kapitola sama pro sebe. Jednoduchá konstrukce sice neoplívá extra výkonem, ale spotřeba a životnost je slušná. Konkrétně na své Babettě mám karburátor Dellorto. Jsem s ním spokojený pač je jednoduchý a vyčištění se provádí velmi jednoduše. Už se mi stalo, že jsem narazil na prudké kopečky, kde jsem musel občas mírně přišlápnout, ale je to nezmar.

Jízda je velmi pohodlná, protože tlumiče a sedlo poskytují veliký konfort. Při "větších" rychlost se už troška vlní. Košík je skvělá věc, protože do něho mohu hodit celé balení vod a ještě pár drobností k tomu a vše se tam vejde a s Babettou nehází.

Na léto jsou v plánu i různé výlety, ale hlavně teď už jsou objednaný díly co jsou potřeba vyměnit a nebo co jsou pro klid v mojí duši aby se vyměnily. Postupně budu přidávat co se bude dít a co se bude měnit. Chci aby byla ve skvělé kondici pač na svůj věk si to zaslouží.

Black123
Black123 napsal 28.05.14 v 23:16

Děkuji, dnes jsem v garáži byl dost dlouho a opravoval elektriku, protože to předemnou pájelo poleno a za jízdy se to uklepalo. Takže jsem šlapal cca 8km .

kokoska50
kokoska50 napsal 27.05.14 v 13:23