Honda XL 650V Transalp (2005)

Vlastník frantic
Vloženo 25.5.2006
Aktualizováno 21.2.2008

Pěkná černá kočička s padacími rámy. Pro mě dokonalý stroj.

Zkušenosti: CELKOVĚ...

Stroj jezdí rok bez jakékoli poruchy, velice příjemné svězení i na delších cestách. Pouze po výměně svíček se mi zdá, že za teplého počasí má motorka menší výkon a občas méně vyrovnaný chod motoru než obvykle (další výměnou svíček u jiného značkového servisu odstraněno).

PNEU... (u nás je pro tento typ nabídka poměrně omezená, alespoň podle mých zkušeností)

Bridgestone TW48G (originálně) - na silnici velice dobré pneumatiky pro tento typ motocyklu jak za sucha, tak na mokru, do terénu poměrně nevhodné, hlavně na podmáčené trávě a se sjetějším dezénem, na našem trhu jsem nenašel prodejce, který by ji nabízel

Michellin ??? - poměrně měkká pneumatika, na které se ke konci objevovali vlasové trhliny ve žlábcich desénu, ale nijak dál se nerozšiřovaly

MITAS E-08 - asi nejlacinější pneumatika, co se dá na Transalpa pořídit, je poměrně tvrdá, ze začátku se mi zdálo, že víc klouže na mokrém povrchu, ale buď to bylo konzervačními přípravky na nové gumě nebo už jsem si zvykl :))) za málo peněz poměrně dost muziky a vydržela o víc než 100% déle než předchozí pneu

DUNLOP 120/90-17 64S TT TRAILMAX - současné obutí, na silnici dobrá v terénu slušná, cená dobrá, asi u téhle pneu zůstanu (Dunlopa jsem dal i dopředu a spokojenost)

Cesty: Sem a tam.

Reportáž:
- pokud si chcete přečíst reportáž z výstavy Motocykl 2007 pojatou trochu jinak, tak na stránce STORY
- fotografie z výstvy Die bike 2008: motocykly a modelky

technics
technics napsal 14.04.07 v 21:41

Free-Reno
Free-Reno napsal 20.03.07 v 14:05

Mám rád tento styl motorek a zvažuji,že si Alpíka asi možná koupím.

smazany28551
smazany28551 napsal 13.07.06 v 21:07

pekna,asi mesic mam uplne stejnou,zatim bez doplnku to ale prijde.

milín
milín napsal 27.05.06 v 13:55