KTM 990 Adventure / S (2012)

Vlastník Sycak
Vloženo 24.4.2014
Aktualizováno 24.4.2014

Zanovni motorka pro vylet na sever Norska. Najeto 9500km.

První dojmy - Opravdu necekane perfektni podvozek,.Nenapadne rychla. Horsi manipulace na miste a trochu ucukana kolem 3000 - proste je normalne ve 3000 podtocena.. Ale je radost na ni jezdit. Konecne jsem nasel universalni stroj, ktery mne vyhovuje nejvic ze vsech motorek, co jsem kdy mel.

Proc KTM? BMW jsem nechtel kvuli nevyrazny odezve od predniho kola. Dalsi cestaky nejsou tak universalni a hlavne jsou o dost tezsi.

Zkusenosti:
Jizda: perfektni vyhled, perfektni odezva od podvozku, je radost na tom jet
Brzdy: Predni se mne zda, ze by mohla brzdit vic. Zadni furt ABS-uje. Navic ABS pri dobrzdovani zadni brzdou a podrazovani kope do brzdove paky. Predni i se zapnutym ABS zasahuje hodne pozde a to je dobre.
Na dlouhy cesty a blbnuiti po okreskach bude fakt dobra. Do terenu ji neberu, protoze mam GASe 300 enduro. Na dalnici do 170 s velkym plexi taky relativne pohodlna.
Jednoduse receno, je to universal. Vsechno zvlada nadprumerne takze velka uzitna hodnota. A jedno zvlada nejlip - faktastickej pocit pri jizde - a o to prece jde, ne?

Sycak
Sycak napsal 16.09.14 v 14:41

Z Norska jsem uz davno zpatky. 8100 km. Akorat jsem dolil pul litru oleje (nebylo to nutne) a dvakrat dotahnul retez a dvakrat ho namazal. Chtelo by to gelovy sedlo, takhle je to hrozna prycna.
Ted uz jsou tam ladaky DVR a predelana mapa a sirsi 80cm riditka. Ta mapa dela divy, motor ma daleko hladsi prubeh, da se jezdit i kolem 3000 a hlavne to neskube, kdyz clovek jede se spolujzdcem.

Mann
Mann napsal 10.06.14 v 08:32 10b.

Měl jsem možnost si vyzkoušet karburátorové ADV 950 a mé dojmy byly zcela totožné Nový motor s větším stádem koníků a ABS posoudit samozřejmě nedovedu, ale tuším že to tento bike posouvá ještě o kus výš Jak píšeš - přesně moje představa o univerzální motorce

context
context napsal 24.04.14 v 15:59 10b.

pěkná tak ať slouží, přeji hodně km bez nehod