BMW R 1100 S (2000)

Vlastník Neronis
Vloženo 13.4.2014
Aktualizováno 27.4.2014

Dlouho jsem se rozhodoval jestli 1100 GS nebo 1100 S a nakonec jsem si řekl že vzhledem k tomu že jezdím ve většině případů s batůžkem, do terénu se stejně moc nedostanu a eSko je o něco živější (a hezčí )

BMW R 1100 GS: Nakonec jsem zjistil že potřebuji něco živějšího

První dojmy - Motorka splnila to co jsem čekal. Velký krouťák kde se dá na dvojku projet městě a okreskou 100 kiláčků. Na cestování ve dvou budou origo kufry určitě super. Celkově oproti FZ6 N se jedná o úplně jiný stroj. Už jen ty plasty totálně změní pohled na silnic, když při jízdě nemusíte neustále bojovat s větrem.

Motorku bych doporučil pro - Motorka je vhodnější pro někoho kdo nechce být úplný střelec a rád jezdí kochačku ale občas rád zatáhne za plyn

Doplňky na motorce - dobíjecí kabel optimate, 12V zásuvka, origo kufry, top case

Tak prvně motor. Boxer od BMW je prostě úplně jinej motor, než se dá najít na jakýmkoliv japoncovi. Krásně vibruje a má zátah

Od převodovky jsem čekal nějaký zvěrstvo ale ani po 350 km za den nemůžu říct, že by byla nějaká špatná a že by se do řadičky muselo nějak výrazně kopat. Při srovnání s FZ6 N je jediný rozdíl že jedničku řadím na dvakrát protože na poprvé se jí nechce, ostatní kvalty padají lehce a samy.

Brzdy - paráda, horší je čitelnost brzdění protože díky přednímu Teleleveru (přední kyvka) se motorka moc nepotápí a tak pořádně není cítit jak moc brzdím, ale je to o zvyku.

Rám - krásně drží a je pevný. Stará ER5 byla v tomhle ohledu hrozná a nastupující FZ6 tohle vše odstranil. eSko mi příjde zase o fousek lepší.

Díky motoru který je dost nízko je nízko i těžiště takže i když je hmotnost kolem 250kg tak při jízdě to není poznat.

Tazitaz
Tazitaz napsal 11.07.14 v 23:36 10b.

Fešák

Beemer7
Beemer7 napsal 27.05.14 v 23:15

Nazdar! Tak vidím, že eSko už je doma. Gratuluju a přeju, abys byl alespoň tak spokojený, jako já .

ZiggyStardust
ZiggyStardust napsal 18.05.14 v 21:58 10b.

ZiggyStardust
ZiggyStardust napsal 18.05.14 v 21:55

Gratuluju! Dobrá volba! Ať slouží a jezdí !!!

bulldogbiker
bulldogbiker napsal 27.04.14 v 09:18