Yamaha FZS 600 Fazer (2003)

Vlastník chasnik
Vloženo 3.3.2014
Aktualizováno 25.8.2014

Černá kráska (ano, přestříkavaná ze stříbrné na černou metlu). Láska na první pohled a svezení. Pro zakoupení tohohle kusu hovořilo i to, že je to CZ původ po 2. majiteli. Dokonce ještě mám fakturu od původního majitele.

Suzuki GSF 600S Bandit: design, cena, motor, rám, brzdy...
Yamaha FZS 1000 Fazer: na mě moc silná

První dojmy - Když jsem na ní sednul, vše bylo tam, kde mělo být. Jízda byla pohodlná, jak tady píšou všichni - do těch 8000rpm žádná divočina. Zatím máme spolu krásných 80km. Prostě jen na evidenčku a menší projížďku.

Motorku bych doporučil pro - Já si ji koupil na začátek po sezóně odjeté na dragstaru od tchána, jemuž tímto děkuji. Takže bych ji doporučil pro začátek pro každého :)

Doplňky na motorce - Původní hliníkový nosič se uklepal a byl opravovaný, tak jsem ho vyrobil z nerezu :)

po přečtení XYZ článků o porovnávání fazer/bandaska jsem dospěl k názoru, že fazer vyhrává. Na bandasce jsem jezdil v autoškole a neučarovala mi tak jako FZS :)
A když jsem se projel na litru, tak to bylo na mě moc.

Motorově super - v nízkých otáčkách klidná, ale i tak s dostatkem pružnosti, ve vysokých peklo... (aspoň pro mě). Brzdy asi netřeba zmiňovat, podvozek budu soudit až se sžijeme, ale nastavení umožňuje předek i zadek. Pro můj styl jízdy stačí kvalty 1,2 a 6.

Se spolujezdcem je to horší v tom, že sedlo je docela kluzké a klouže při brždění, tak si musím baťůžek vždycky trochu "posunout" dozadu prudším zrychlením.

Servis - čeká mě víceméně jen olej, filtry a brzdovka. Karburaci by to chtělo asi taky - ale není to nic kritického a ventily udělám časem kvůli klidu na duši.

Spotřebu zatím nemám jak změřit (najeto 80km).

Rozhodně nemůžu říct, že je to skútr do města, nejlíp se cítí na okreskách.
za tu fotku se omlouvám, ale nic lepšího nebylo po ruce