Honda CB 750 (1999)

Vlastník wombat
Vloženo 22.2.2014
Aktualizováno 25.5.2017

Osvědčený motor díky dlouholetému vývoji, čtyři válce, čtyři karburátory, dva výfuky. Nádherná souměrnost.

První dojmy - Za posledních 14 let jsem na takhle silné motorce neseděl a předtím taky ani jednou. Nejsilnější stroj byla Jawa 350. Jakmile jsem sedl za řídítka Hondy, byl jsem doma. Plyn vpravo, spojka vlevo, pravda je, že u kvaltů je o jeden víc a o srovnání brzd se radši nebavit... Prvním dojmem bylo, že se jí nemusím bát. Respekt ano, ten si rozhodně zaslouží, ale strach za řídítky Hondy CB 750 opravdu nemusí být.

Motorku bych doporučil pro - Pro každého kdo kdy jel nebo chtěl jet na motorce. Je nezáludná.

Doplňky na motorce - Padací rám, nižší černá řídítka, pancéřované brzdové hadičky.

Před několika lety si kamarád našel a zaplatil milenku. Přiměřeně chromu, černá barva, žádná kapotáž, zkrátka naked bike jak ze žurnálu, ale Honda to nebyla. Byla to Suzuki GSX 750. Když jsem o pár měsíců hledal podle fotek cože to má za stroj, narazil jsem na Hondu CB 750 Seven Fifty a bylo to. Dostal jsem se k recenzi na tomto serveru a zkušenosti jezdce a chvála motorky podepřeli oko a srdce. Pak už si jen pár let počkat a je doma.
Vzhledem k letošnímu únorovému počasí si mohu dovolit pár kilometrů najet. Umí jezdit pomalu po městě, ale i rychle mimo obce. Nízké teploty a můj um nedovolují nějaké extrémní jízdní triky, ale rozhodně je na motorce patrná velká stabilita a dostatečný plynulý výkon motoru. V rozsahu jezdeckých dovedností jsou brzdy rozhodně dostatečné.

anfanger01
anfanger01 napsal 22.08.19 v 15:29 7b.

krasavica

Ales600
Ales600 napsal 01.04.19 v 17:15 10b.

Nádherná klasika ať slouží

Hughess
Hughess napsal 22.01.16 v 13:21 10b.

Krásná a zachovalá (a souměrná ) klasika... Udrž ji v tak pěkným stavu co nejdýl. Ať dělá radost... 10 b.

maybe
maybe napsal 19.05.15 v 19:37

noooo, může být , není nad klasiku

rantisek
rantisek napsal 08.04.15 v 22:21

Tak jsem se taky kouknul na tvýho mazla a co nato říct ?? 10 bodů. Asi budu muset jít do dílny a trochu jí taky umejt a naleštit . Mě se nejvíc líbí černej motor s kombinací hliníku - co máš taky, ty leštěný motory za mě nic moc., nějak ten motor nevynikne.