Jawa 50/21 Pionýr (0)

Vlastník Crusty125
Vloženo 20.2.2014
Aktualizováno 20.2.2014

Asi jako každý z nás i já jsem začínal svojí motokariéru na takovémhle peklostroji. Tohodle fichtla jsem si pořídil v roce 2007 v mých 13 letech od kamaráda z vesnice. Vyměnil jsem ho za Nokii 3310. :D

První dojmy - Jakožto 13 letý kluk jsem z něj byl samozřejmě vyjuchanej, přece jenom to byla změna oproti horskému kolu. Samozřejmě to byl taky ten pocit, že mam svojí vlastní no dejme tomu motorku. S kamarády co taky někde schrastili nějakej ten samohyb jsem pak za vesnicí jezdil den co den

Motorku bych doporučil pro - Na začátek je takovýhle stoj podle mě ideální. Člověk se co nikdy na motorce neseděl (neni můj případ) se na tom naučí uplné základy a když náhodou to někde položí atd, tak u takového stroje to zas až tak nebolí. Navíc se naučí i ty technické věci, když si zkusí vyndat trysku, svíčku... což se u fichtla praktikuje poměrně často.

Doplňky na motorce - Jelikož mi nefungoval klakson, tak jedna modifikace byla namontování dětské houkačky na řídítka. Válela se v garáži, tak co s ní že? :)
Další změnou byl těžkej tuning v podobě nového laku ze starý základovky co jsem našel v garáži a následné polepy plamenů tomu dodaly šmrnc. Na fotce je jak vypadal před nátěrem.

Stroj jsem si pořídil víceméně pro zábavu a o tu s touhle věcí nebyla nouze. Už z pohledu na něj a zjištění z kolika motorek je tohle vlastně sestrojené je Vám asi do smíchu.

Myslim, že o jízdních vlastnostech typu jak dobře to brzdí či jak seděj gumy v zatáčkách tu asi nemá smysl něco psát. Byl to stroj zbouchaný z toho co bylo, takže když jste chtěli zastavit, tak se zamáčkli obě brzdy a ono to za nějakej ten metr prostě zastavilo. Gumy když nebyly zrovna prázdné, tak podle mého odborného názoru 13 letého kluka seděli dobře jak na silnici tak i na rozbahněné louce.

Nakopávačka nefungovala takže starty probíhaly způsobem "rozběh a hop" což nebyl až takový problém, protože vždycky chytnul na drbnutí.

Fichtla jsem neměl moc dlouho, protože asi po týdnu od koupě mi můj strýc daroval svojí ČZ 150 C (ale o ní až v dalším článku) a navíc asi po měsíci mi odešla spojka, přestala vystavovat a tak jsem Fíka poslal do světa tak jak byl... s nefunkční spojkou a proraženou zadní gumou jsem ho prodal za 300,- což v porovnání s mojí kupní cenou jsem na tom ještě vydělal.

Haesty napsal 20.02.14 v 17:00

Čeká tě spousta práce,držím palce