Honda CB 1000R (2010)

Vlastník Oldič
Vloženo 23.1.2014
Aktualizováno 3.8.2014

Prostě mazel! V ničem asi nevyniká, ale všeho dává vrchovatě! Relax, pohoda, sport...

Motorka koupena od FIRMA:Nokamoto (Hradec Králové) - Super, doporučuji!

První dojmy - Na to jak je těžká, tak úžasná ovladatelnost, motor jako samet, pozice úplně v pohodě. Umí fakt všechno, ikdyž s malinkatým znaménkem minus. Cestování za 1-, sport za 1-, atd..takže celkové hodnocení? Za jedna podtržená!

Motorku bych doporučil pro - Pro nadšence a praktika zároveň.

Proč jsem ji jako zarytý dukatista koupil? Protože ji navrhli v Itálii a vyrábí se prý taky v Itálii.
Každoroční týdenní návštěva Alp mě přesvědčila, že s Ducati fakt NE. Ne, že by to nešlo, ale s přibývajícím věkem sil ubývá a já už fakt potřebuji i relaxovat. Nevyžaduje tolik nasazení a soustředění při jízdě jako Dukna.
Takže proběhla zkušební jízda a za 30 minut byla vystavena objednávka. Dodnes nelituji ani na sekundu. Umí fakt všechno. Na okruhu je sice dost těžká a drhne svodama, ale na slušný čas 2:30 to v Brně taky je. Na dálnici je to škoda. Ale na normální silnici? Skvělé. Tlumení je měkčí než na Ducati, takže na vlnách to trochu houpe, ale pro naše rozbité silnice je to balzám. A pokud je asfalt rovný (Alpy), tak to nemá chybu. Co má člověk zařazeno, je skoro jedno. Jede vždy a všude. Pozice vyloženě relaxační. Ovladatelnost, resp. spíše hravost na tak těžkou mrchu neskutečná. Byť trochu na úkor stability při vyšších rychlostech.
No a když se mi zastýská po OLDSCHOOL RACING, tak vytáhnu svoji Ducati 999. Po 100 km se zmrtvím a s díky a s obdivem ji odložím. A pak se těším do Alp se svým mazlíkem Honda CB 1000R.
Nemám to srovnání rád, ale je to jako s manželkou a milenkou (kterou nemám a ani nechci, na to mám manželku moc rád). Manželka je skvělá a je do praktického života - snáší se mnou vše dobré i špatné. Stejně tak je to s Hondou.
Na rozdíl od reálného života si můžu motorku-milenku dovolit - Ducati 999. Je to s ní úžasné, ale na praktický život to není. Naštěstí v našem životě s motorkama být praktičtí pořád nemusíme.

Jarda89
Jarda89 napsal 13.02.14 v 17:56

CB1000R je skvělej bajk, ale ta 999 ... Kde je prosím tě ta silnice z fotky??

Marťas21
Marťas21 napsal 25.01.14 v 21:59 10b.

To je ale pěknej stroj Jasných 10b.

jezdec74
jezdec74 napsal 24.01.14 v 22:00 10b.

Krásná mašina v super barvě. Není co dodat, snad jen ať Ti slouží

vrko
vrko napsal 24.01.14 v 13:12

Nádhera , moc krásná

CB1000R
CB1000R napsal 24.01.14 v 11:37

Nádherná motorka, barevná kombinace moc hezká, sluší jí to! Za mě jasných 10b. a