Yamaha FZ6 N (2008)

Vlastník Sevi342
Vloženo 22.1.2014
Aktualizováno 18.11.2021

Hned, když jsem ji poprvé spatřil, padla mi do oka. Po přečtení pár recenzí a uživatelských zkušeností bylo jasné, že jednou ji budu mít doma.

První dojmy - Jakmile jsem sedl za řídítka FZ6N, překvapila mne pozice jezdce a celkový posez, sedí se na tom skoro jak na krosce. První jízda byla celkem pohodová, ale čekal jsem, že to pojede víc. Až následně jsem se dozvěděl, že fz6 z roku 07 a 08 mají uškrcený výkon na 57 kW. Hned první týden proběhlo otevření výkonu v servisu Yamaha (btw. za velice příznivou cenu cca 350 Kč) a už to bylo ono:).

Doplňky na motorce - MRA nastavitelný plexi štítek - s tímhle štítkem je to úplně jiná motorka. Není problém jet relativně v klidu přes 200.
Karbonová folie na plastech po sedlem.

Kategorie naked mi nejvíc přirostla k srdci. Líbí se mi vzhled, průběh výkonu a celkový charakter těchto motocyklů. Vybíral jsem z Horneta od Hondy a FZ6N od Yamahy. Nakonec to vyhrála Yamaha především díky vzhledu a ceně.
Na motorce jsem zatím najel asi 2000 km, takže se stále poznáváme, ale prozatím bych hodnotil následovně:
- Brzdy - brzdí to pěkně. Se zadní brzdou nemám žádný problém, přední se mi zdá docela jedovatá, chce to používat s citem.
- Motor - čtyřválcový nedostatek výkonu v nižších otáčkách se projevuje i zde. Když chci jet sportovně, musím motor držet mezi 9 až 13 tis. otáčkama a to je občas fuška.
- Podvozek - parádní, nemám co bych vytknul. Pěkně drží i ve 180, ale v pohodě zvládá i nerovnosti. Optimální střed mezi měkkostí a tvrdostí.
- Ovladatelnost - motorka je poměrně malá a mrštná, podle mě ovladatelná velmi dobře i ve městě.
- Spotřeba - když se jede do 8 tis. otáček sice to moc nejede, ale spotřeba je kolem 6 litrů. Když motorku držím mezi 9 až 13 tis. otáčkami, nevím, radši jsem neměřil:).

Celkově jsme s motorkou velmi spokojený. Líbí se mi především její vzhled, univerzální použití a její charakter, připadá mi jako takový "divoch". Do budoucna pokukuju po po FZ1N, až nasbírám více jezdeckých zkušeností a našetřím nějaký kačky, půjdu do ní.

Letošní zima nám motorkářů opravdu přeje, krátký video z únorového ježdění zde:

burdus
burdus napsal 24.01.14 v 14:32 10b.

pěkná, hodně šťastných kilometrů v sedle