VOR EN 503 (2002)

Vlastník klubko
Vloženo 21.1.2014
Aktualizováno 17.6.2020

Vloženo: 03.04.2014, Uskutečněno: 03.04.2014, Zhlédnuto: 10x

Protože jsem se na natu dočetl, že špatné starty u VORa často způsobujou zaklepané sací ventily, musel jsem se na to hned jít podívat.
Po sundání deklu na mě vykoukl pozůstatek po netěsnící vodní pumpě.
Vzal jsem spárové měrky a zjitil neměřitelnou vůli (nejtenší měrku mám 0,05mm a ani tu jsem tam nedostal).
Sofistikovanou metodou za pomoci 2 šroubováků a kleští jsem vytáhl vymezovací podložky. Z druhé hlavy co mám jsem si vytáhl podložky, abych měl pro srovnání případně výměnu. Měl jsem tedy 4ks, z toho 2 neupravované a 2 už broušené. Vzal jsem ty broušené, dal zpátky na ventily a zkusil změřit. Žádná změna, takže jdeme brousit. Flexou a v ruce rozhodně nepovažuju za ideální řešení, ale zoufalá situace (rozuměj, motorka 2 týdny nejede) si žádá zoufalá řešení.
No, brousil a zkoušel jsem, až jsem vyrobil vůli. Sice asi o 0,05-0,1mm větší, než předepsaná, ale lepší, než 0, jako před tím.

Ani po zvětšení ventilové vůle jsem však motorku nenastartoval jednou na chvíli zavrčela, ale hned zdechla. Přehazoval jsem svíčky ale nic. Změna oproti předchozím pokusům je aspoň ta, že teď je svíčka pokaždé mokrá. Předím jednou byla, dvakrát ne. Takže pokud to předtím špatně sálo, vypadá to teď na problém se zapalováním.

• motor vrčí

Proběhl první start. Sice to nešlo úplně hladce, ale nakonec jsem to nastartoval :-) Problém byl v moc utaženym dekompresoru, takže komprese šla ven. https://www.youtube.com/watch?v=cQJKbMXUC7w

Vloženo: 16.09.2015
    Uskutečněno: 02.09.2015
  • motor do rámu, kyvka, práce na motoru

Po delší době záznam do deníku. Od posledně proběhlo následující: lakování celého rámu, lakování plastových částí, lakování karterů, lakování krytů motoru nákup nového: píst, ventily, ojnice, gufera, o-kroužky, někter

Vloženo: 02.09.2015
    Uskutečněno: 08.08.2015