Yamaha XT 660 Z Tenere (2009)

Vlastník Dodo_
Vloženo 13.1.2014
Aktualizováno 13.1.2014

Vysoko univerzálna a pre mňa aj krásna motorka ktorá sa nestratí ani v teréne, ani pri dlhšom cestovaní, vynikajúca spotreba okolo 4L a podľa toho čo som čítal aj spoľahlivá mašina. Krásne "prdí" po ubratí plynu :)

BMW F 650 GS Dakar: naživo sa mi nepáčil dizajn, staré ročníky za vysoké ceny

První dojmy - Prvá jazda bola z Nitry do Martina, prvé dojmy super, dobrý posed, vďaka výške dobrý prehľad o dianí okolo, trochu som sa bál výšky, meriam 176cm, zvažujem zníženie sedla o cca. 3cm.

Doplňky na motorce - centrálny stojan, chránič motora, padák okolo motora, originál bočné kufre yamaha, alarm scorpio i900, vyhrievané rúčky, zvýšené plexi givi, blastre touratech,

Kúpil som bazárovú na inzerát. Moc ich v inzerátoch nie je, preto bol chalan čo ju predával neoblomný a ani za nič nechcel pustiť z ceny (5.000€), ale bola fakt ako nová, na tachometri poctivých 16.000km, kupovaná v Prahe, servisná knižka bola súčasťou a mala kopec doplnkov (centrálny stojan, chránič motora, padáky okolo motora, alarm scorpio i900, blastre touratech, zvýšené plexi givi, originál yamaha bočné kufre). Mašinu som kúpil koncom októbra, takže okrem "prepravnej" cesty domov som na nej zatiaľ skoro nejazdil. Čaká na jar, potom dopíšem skúsenosti. Pred začiatkom zimy som ešte prezul gumy (mitas07 aj vpredu aj vzadu), vymenil olej (motul) a olejový filter, doplnil brzdovú kvapalinu, chladiacu kvapalinu a nainštaloval vyhrievané rukoväte oxford touring spolu s blastrami touratech. Trochu ma hnevá, že rezerva začne blikať a v nádrži je ešte 10L benzínu. A úložný priestor = žiadny, ani na lekárničku. Chcem ešte dokúpiť padáky, aj keď som čítal že tie bočné plasty sú odolné pri pádoch, ale moc tomu neverím a nechcem ju doškrieť. Dokúpil som ešte taknvak famsa, ktorý na nej krásne sedí. Do leta musím ešte kúpiť oblečenie (pravdepodobne difi siera nevada pro) a prilbu a jazdenie môže začať :)

A zvažujem ešte kúpiť tieto polepy :)

Lukyyyy
Lukyyyy napsal 25.02.14 v 21:33

Ať slouží a jak ses rozhodl s těma polepama docela mě zajímá jak to bude vypadat v realu a jak to bude držet na těch plastech :)

muncinana
muncinana napsal 09.02.14 v 23:30 10b.

Pěkná mašina

ziki.xt
ziki.xt napsal 07.02.14 v 22:39 10b.

dobrá volba, tak ať slouží

Frankenstein78
Frankenstein78 napsal 03.02.14 v 00:11

Dobrá volba, přeji moře ujetých kilometrů a super zážitků

nexus
nexus napsal 13.01.14 v 18:34 10b.

opravdu moc pěkná motorka a hodně povedené fotky