Jawa 50/23 Mustang (1978)

Vlastník SpecialBug
Vloženo 4.1.2014
Aktualizováno 3.2.2015

Prostě Mustang - trochu návrat ke kořenům

První dojmy - Posledního Mustanga, kterého jsem měl, jsem prodal na jaře 2011, takžejsem si oproti 05ce musel zvykat na tužší tlumiče a tvrdší sedlo.

Doplňky na motorce - Výfuk byl černý, červeně lakované detaily - držáky páček, táhlo řadičky, rozeta, napínaky řetězu apod.

Strejdovi jsem v létě koupil Jawu 50/220.100, ale kvůli hodně poničenejm plechům jsme se rozhodli, že se z ní stane typ 50/221.100. Po projetí se mi zastesklo po stupačkách a širokých řidítkách.

Kamarád měl Mustanga, kterého se mu nedařilo rozjet. Přitom motor po GO, stav plechů pěkný origo.

Když už zkusil vše - od zapalování přes karburátory až po modlení se, rozhodl se ho prodat..Ozval jsem se, že si ho vezmu i s díly

Domů jsem ho těch 200m dotáhl za kamarádovou Hondou MX80, přece jen do kopce..

Stroj jsem přivezl 28.12. 2013.

Nakonec závada byla v indukční cívce- Mustang má už 30W zapalování a kamarád tam měl 6V cívku, takže jsem namontoval 8V a frčíme..

Oproti 05ce mi přišlo, že je celkově nižší, v zatáčkách trochu škrtal stojánek.

Jinak stav byl víceméně origo, motor po pečlivé generální opravě, včetně repase kliky a ojnice (na to dost 'renovátorů' zapomíná), proběhl výbrus, výměna ložisek, gufer, těsnění a původní lamely byly vyměněny za ferodové lamely a nové řetězy na primárním i sekundárním převodu.

Nakonec jsem se rozhodl, že Mustanga prodám. Místo se zmenšovalo, takže od 14.6. 2014 mám už jen 05ku.

Lubos92
Lubos92 napsal 08.01.14 v 20:52