Jawa 350/638 (1987)

Vlastník Gogolas
Vloženo 3.1.2014
Aktualizováno 29.5.2014

Je to prostě klasika, 2 válce, dvoutaktní motor a hezký průběh kroutícího momentu

Jawa 350/639: Protože jsem chtěl Jawu 350/634 a 638 se jí nejvíce podobá

První dojmy - První dojmy byly poněkud zvláštní. Když jsem se na ni přijel podívat, tak ji pán hledal asi 10 minut ve stodole, pak dobrých 20 minut uklízel materiál, kterým byla motorka zaskládaná. Ale nakonec se vše podařilo a vytáhnuli jsme ji. Sice benzín tam byl asi 2 roky a to ještě úplně na dně. Baterku měl naštěstí novou a pořád ji měl na udržovačce. Po zhruba 15 minutách snažení se nám ji podařilo nastartovat, ale pán tam nalil opravdu hodně oleje, ani nevím co to byla za značka (vypadal jak vyjetý z traktoru) a trošičku benzínu. První zkouška jízdy byla velice ucukaná, motorka jela pouze na jeden válec a ten druhý sem tam zakašlal. Takže jsem si ji nemohl pořádně vyzkoušet. Nakonec motor přestal bručet a já asi 500 m do kopce tlačil. Ale jinak perfektní zážitek, doporučuji!!! Ale tím, že jsem ji moc chtěl, tak jsme se domluvili na ceně 9000 kč a já si ji zhruba za týden odvezl.

Tento stroj jsem dost dlouho chtěl, ale nějak jsem neměl čas se rozhodnout jestli si ho koupit nebo ne. Prostě před Jawou 350/638 byly jiné motorky, které jsem renovoval a chtěl mít. Až teď mám trošku času, tak se s ní po chviličkách hraji a doufám, že bude moct na jaře vyjet v úplně novém kabátě a kompletně zrenovovaná. Uvidíme a držte mi palce!!!
Tak už zase nějaký ten týden za mnou a já postupně pokračuji s renovací. Pár problémů už se našlo, ale vždy se daly vyřešit. Tak doufám, že to bude co nejdříve složené a já budu moct zajíždět.
Už je máme za sebou prvních 100 kilometrů jízdy a můžu říct, že jsem spokojený. Není to žádný trhač asfaltu, ale na klidné cestování i ve dvou bohatě stačí. Uvidíme až se motor zajede a ujede více kilometrů, zatím spokojenost.

Čadil
Čadil napsal 04.04.20 v 19:08 10b.

ctirad
ctirad napsal 01.06.15 v 23:15 10b.

Pán je asi trochu pipla že?

novis79
novis79 napsal 19.11.14 v 20:33 10b.

novis79
novis79 napsal 19.11.14 v 20:33

Mas ji moc krasnou, porad sem se na ni cumel na tvym profilu az sem ju chcel taky, a co cert chtel, nahodou byla jedna na motoinzerci tak jsem nevahal. krasna a dobra masina, 10b.

josef37
josef37 napsal 29.05.14 v 22:36