Yamaha XT1200Z Super Tenere (2013)

Vlastník Rosta-Fjr
Vloženo 11.12.2013
Aktualizováno 5.1.2016

Dobrá hračka, zvládá dobře terén a samozřejmě silnici. Prostě yamaha.

První dojmy - Nejdříve jsem měl na test půjčenou její slabší verzi XT 660Z Tenere, která se mi hodně zalíbila, ale na dlouhé cestování ve dvou by to nebylo. Když se mi dostala možnost, porovnat ještě dospělou Ténérku, tak bylo celkem rychle rozhodnuto a volba byla jasná. Ovládání, posez, pohodlí, vše parádní!

Motorku bych doporučil pro - Pro všechny, kteří nechtějí jezdit jenom po silnici. Ale mají rádi i nějaké to vzrušení, z lehčího terénu. V módu "T" turistika to snad může ovládat každý, je to takový beránek, při "S" je to "dravec" ale zase nic co by se nedalo zvládnout. :-)

Doplňky na motorce - Na motorce jsou namontované doplňky od prodejce, karbonové kryty vidlí, boční kryty, mlhová světla, boční kufry, kryt kardanu, výfuk, polepy a ještě pár drobností. Originál plastové díly a výfuk mám doma . Já jsem si k tomu zatím pořídil, šroubovatelnou placku na boční stojan od touratechu, držák RAM pro navigaci na řídítka a horní kufr.
Do budoucna bych chtěl ještě pořídit kryt předních světel a padací rám.

Při první testovací jízdě, jsem se už dlouho takhle nenasmál, tahle motorka mě chytla hned od začátku. Parádní svezení, dobré pohodlí, dobrá zábava.

Rosta-Fjr
Rosta-Fjr napsal 10.11.22 v 07:43

@Mann:
Teď ji nejvíc využívám k cestování ve dvou s plnou bagáží, na to je to furt supr stroj! Na dálkové přesuny je ten objem k nezaplacení.

Mann
Mann napsal 09.11.22 v 10:41 10b.

Bez mučení přiznávám že na mě by to už bylo objemově a výkonově asi příliš. Moc lidí takto Yamahu XT1200Z Super Tenere využívat nebude Není-liž pravda

elvis78
elvis78 napsal 20.03.16 v 12:56 10b.

a Tenérka je boží a s tou opuštěnou zastávkou

context
context napsal 22.11.15 v 11:47 10b.

pěkný stroj ty ji pěkně dávaš přeji hodně najetých jak v sedle tak ve stupačkách hlavně bez nehod,ať slouží

Rosta-Fjr
Rosta-Fjr napsal 08.02.15 v 09:54

Gratuluju k super motorce Měl jsi stejnou genezi jako já - od FJR 1300 k XT1200 Z Super Tenere Co tě vedlo ke změně?

Já jsem tak úplně neměnil, jenom doplnil. Říkám tomu 3D ježdění, s touhle potvorou můžu i do lehčího offu, což s FJRkou nejde.