Kawasaki ZR 7 (1999)

Vlastník Mildazed
Vloženo 10.10.2013
Aktualizováno 26.9.2016

Elegantní naháč se vzduchem chlazeným motorem

Kawasaki ER 5: Uvažoval jsem nejdřív o Kawasaki er 5,radili mi že mě ER 5 za rok omrzí a že budu chtít něco silnějšího,tak nakonec zvítězila ZR 7ka,uviděl jsem ji v bazaru a zamiloval jsem se do ní :-)

První dojmy - Moje předchozí skušenosti byly jen s motorkama s dvoudobým motorem MZ 150 a Jawou 350/640.ZR 7ka na mě pusobila mohutným dojmem a taky jsem měl respekt s oněch 56Kw,já co jsem byl zvyklý na max 17Kw Jawy 350.Což se ukazalo vzápětí že jsou to zbytečné obavy,protože těch 56Kw se chová velice přátelsky.První skušební jízda v bazaru se ZR 7kou byla jen vyloženě seznamovací.Moje první dojmy po přesedlání z Jawy 350,byly nasledující - zdálo se mi že zadní brzda vubec nefunguje,což byl omyl,na ZR 7 se brzdí hlavně předkem,na což jsem nebyl zvyklý.Další věc co mě překvapila byla převodovka tak snadné řazení rychlostních stupnu jsem nečekal,malinka řadička a její krátky krok potřebný k zařazení dalšího převodového stupně,narozdíl od 350ky kde to bylo přesně naopak - velká řadička,která sloužila rovněž jako startovací páka a dlouhý chod potřebný k zařazení dalšího kvaltu.

Doplňky na motorce - Moje dopňky - plexi štítek,boční kufry,baťužek

Je to stroj spiše na klidné cestování než na sportovní jízdu,ale dá se ji celkem slušně naložit pod kotel - kdo s motorkami začíná bude určitě spokojen s výkonem.Dá se na ni dobře cestovat i ve dvou - dokonce bych řekl že ve vyšších rychlostech je stabilnější při obsasení dvěma osobama.
Chtěl jsem dobře vypadajicí klasický naháč se kterým by byla zábava a to tento stroj pro mě bezezbytku splnuje.S odstupem času mužu říct,že na této motorce ocenuju její spolehlivost.

biaggii
biaggii napsal 05.04.15 v 10:08 10b.

Vše na obrázcích je nádhera , hodně štěstí !

marmin
marmin napsal 02.03.15 v 20:23

super stroj ,dnes som ju spojazdnil po zime a menšich upravach,po 4 mesiacoch stania v chladnej garaži naštartovala bez problemu
tak nech ti dlho služi

464646
464646 napsal 11.10.13 v 18:16

Ahoj,tak z touhle motorkou sem byl až v Řecku a prožil sní nádherné časy. :´- Už je z baráku,ale má jí můj kámoš, tak jí mám na očích. Nikdy mě nenechala ve štychu,naprostý držák. Tak at se kola kroutí dál.10b.