Dněpr MT-9 (1973)

Vlastník tombedy
Vloženo 13.9.2013
Aktualizováno 13.9.2013

Motorka, s kterou se člověk nenudí

Motorka koupena od oleg z ukrajiny - Výborný pozáruční servis, úplná servisní historie :-)

Zündapp KS 750: Malý tlak v pneumatikách :-)

První dojmy - Hned v první zatáčce jsem poznal co to je sajdka, ale po pár kilometrech se to člověk naučí.

Motorku bych doporučil pro - Všem, kterým už omrzely rychlé mašiny a jedna stopa

Doplňky na motorce - Vše originál, kromě laděných výfuků z Jawy

S motocyklem z bývalé SSSR se člověk nenudí, pořád vymýšlí zlepšení, vychytávky, samé opravy a ladění. Ovladatelnost je zpočátku mizerná, po pár kilometrech se s tím člověk naučí, nejlepší je, že když zastavíte, tak vás netrápí stojánek, prostě to necháš stát a jdeš, v zatáčkách nemusíte vysedat, jako na předešlých motocyklech (simson s 51, atd.), stejně z toho máš akorát odřený lokty a kolena.
Motor jde od spodu až nahoru, když z toho vymáčknete 80 km/h, tak musíte myslet pár zatáček dopředu, kdy začnete brzdit a to musíte počítat s kinetickou sílou, která se utváří na nebrzděné sajdkáře. Pohodlí pro řidiče je ucházející, lepší to má spolujezdec, který se rozvalí vedle v sajdě. Spotřeba se pohybuje momentálně s karburátory K301 na necelých 9 litrech, s novými to snad bude o pár litrů míň, počítám, že bych se mohl dostat na 6 litrů. Motorka má ráda silnici, písek, bahno (ale to zase nemám rád já, kdo to má furt mýt), a terén všeobecně, i když počet prasklých drátů v kolech je víc než nepatrný. Tak to je zatím vše, až přibudou kilometry, tak přidáme zkušenosti...

AC-SCHNITZER
AC-SCHNITZER napsal 04.05.16 v 19:50 10b.

Máš to na SPZ nebo zůstaly u Olega?

penal1
penal1 napsal 13.12.13 v 22:00

nádhera...

fapeko
fapeko napsal 14.09.13 v 23:11 10b.

Tyhle motorky vynikají svou spolehlivosti , kvalitou dílů, nízkou spotřebou,vysokou rychlostí,naučí tě dělat GO na cestě a ta hlavní přednost je , že nikdy nevíš jestli dojedeš domů
Kdo neměl rusa tak nepochopí
Přeji hodně km s tímto báječným stroj bez závad

Eyky
Eyky napsal 13.09.13 v 21:02 10b.

Nádhera..
Můj obdiv..

fichtlrider
fichtlrider napsal 13.09.13 v 16:49

Taky bych jednou chtěl mít